chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Nie boimy się nowych wyzwań

Nie boimy się nowych wyzwań

28.11.2011
Z Iwoną Górakowską – Szyszka, Dyrektorem Pionu Handlowego i Członkiem Zarządu CEMEX Polska rozmawia Sambor Zarzycki.

Chemia budowlana - Nie boimy się nowych wyzwań
Każdy, kto zna rynek chemii budowlanej zapewne zgodzi się ze stwierdzeniem, że próba wypromowania nowej marki to przedsięwzięcie dość ryzykowne. Mimo to firma CEMEX, znany na całym świecie producent cementów, postanowiła podjąć takie właśnie wyzwanie.

REKLAMA:


Chemia budowlana - Nie boimy się nowych wyzwań

- Czy nie obawia się Pani, że próba promowania nowej marki może się nie udać, zważywszy na olbrzymią konkurencję w produktach chemii dla budownictwa?


- To prawda, że rynek chemii budowlanej w Polsce jest nasycony. Jednak CEMEX Polska jest obecny na rynku od wielu lat. Mamy spore doświadczenie i ugruntowaną pozycję w branży. Dlatego też nadszedł czas, by rozszerzyć nasz asortyment o nowe produkty. Produkty te mają zapewnić naszym klientom kompleksową ofertę.

- Dlaczego przyzwyczajony do innych produktów wykonawca miałby zacząć kupować, stosować Wasze produkty?


- Nasze produkty cechuje bardzo wysoka jakość, która jest wynikiem wieloletnich doświadczeń ich producenta, oraz doskonałych surowców z jakich są one wytwarzane. Zamierzamy dotrzeć do szerokiej rzeszy odbiorców poprzez odpowiednio przygotowane akcje szkoleniowe, informacyjne oraz promocyjne. Te działania dadzą nam możliwość bezpośredniego zaprezentowania nowości naszym klientom.

Chemia budowlana - Nie boimy się nowych wyzwań

- W jaki sposób zamierzacie przyciągnąć potencjalnych nabywców? (programy lojalnościowe, cena, jakość?)


- Oferta chemii budowlanej CEMEX składa się z szeregu atrakcyjnych rozwiązań, z których każde ma na celu dopasowanie warunków sprzedaży do możliwości zakupowych odbiorcy. Pakiet benefitów lub korzyści płynących z uczestnictwa w programach lojalnościowych i promocyjnych, ustalany jest indywidualnie z kontrahentem w celu przedłożenia mu jak najbardziej optymalnej oferty.

- Do kogo kierujecie swoją ofertę: klient indywidualny, wykonawca czy hurtownie?


- Nasze produkty mogą być wykorzystywane przez szerokie spektrum odbiorców. Przejrzystość oferty i bardzo dobra baza informacyjna (strona www.cx-chemia.pl, infolinia CEMEX, katalog produktowy) sprawiają, że każdy znajdzie tu odpowiedni produkt wraz z wyczerpującą instrukcją jego zastosowania.

Chemia budowlana - Nie boimy się nowych wyzwań

- Jaką sieć dystrybucji zamierzacie Państwo wykorzystać do rozprowadzania nowych produktów?


Obecnie produkty chemii budowlanej CEMEX dostępne są w składach budowlanych w całej Polsce, w których prowadzimy sprzedaż cementów workowanych.

- Czy w firmie pojawią się nowi doradcy związani wyłącznie z tą częścią działalności? Jak zmieni się struktura firmy w związku z wprowadzeniem nowej linii produktów?


- CEMEX Polska rozwija się nieustannie podążając za nowymi trendami rynku. Większość naszych kierowników sprzedaży wywodzi się bezpośrednio z branży chemii budowlanej. Z takim doświadczeniem i odpowiednim wsparciem technologicznym jesteśmy w stanie nawiązać równy dialog z naszymi partnerami handlowymi we wszystkich kwestiach dotyczących nowych produktów CEMEX.

Chemia budowlana - Nie boimy się nowych wyzwań

- Jakiej klasy są nowe produkty: masowe czy dla wymagającego odbiorcy?


Wśród nowych produktów znajdują się zarówno popularne zaprawy, takie jak: zaprawa murarska lub tynkarska, podkład podłogowy, uniwersalny klej do płytek, czy też klej do ociepleń, jak i te które spełnią wymagania najbardziej wymagającego odbiorcy. Przykładowo są wśród nich: zaprawa wyrównawcza, posadzka samopoziomująca, klej wysokoplastyczny oraz różnego rodzaju grunty. Wszystkie te wyroby tworzą swoisty system, uzupełniając się nawzajem.

- Kto jest ich producentem?


Nowe produkty pod marką CEMEX wytwarzane są przez znanego w Polsce i Europie producenta chemii budowlanej, z którym to współpracujemy już od wielu lat.

Dziękuję za tą krótką rozmowę.
Rozmawiał Sambor Zarzycki.

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt