chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » CEMEX Polska wprowadza na rynek serię betonów o długoterminowej wytrzymałości.

CEMEX Polska wprowadza na rynek serię betonów o długoterminowej wytrzymałości.

06.07.2011
Znajomość procesów oraz materiałów do produkcji pozwoliła na zaprojektowanie betonu, który spełnia najwyższe standardy oraz jest przyjazny środowisku. Efektem zaawansowanych badań kontrolnych i diagnostycznych jest seria innowacyjnych produktów XtraBET - betonów o podwyższonej wytrzymałości długoterminowej.

Chemia budowlana - CEMEX Polska wprowadza na rynek serię betonów o długoterminowej wytrzymałości.
Zastosowanie odpowiednich spoiw i rozwiązań recepturowych, które powodują znacznie wyższy przyrost wytrzymałości w późniejszym okresie dojrzewania sprawia, że wytrzymałość XtraBET rośnie znacząco nawet w okresie 90-360 dni, podczas gdy standardowy beton wykonany na bazie cementu portlandzkiego traci przyrost już po 90 dniach od ich wyprodukowania. Ponadto produkty z serii XtraBET mogą być produkowane we wszystkich klasach wytrzymałości na ściskanie. XtraBET posiada taki sam zakres zastosowań jak betony zwykłe i z powodzeniem może być stosowany przy budowie fundamentów (ław, ścian, płyt), schodów, posadzek, stropów i wieńców.
REKLAMA:


Chemia budowlana - CEMEX Polska wprowadza na rynek serię betonów o długoterminowej wytrzymałości.
Technolodzy firmy CEMEX Polska opracowali skład betonu w taki sposób, aby uzyskać produkt
o wymaganych właściwościach z zachowaniem wszelkich zasad ograniczających wpływ na środowisko wywołanych procesem technologicznym produkcji betonu. XtraBET to produkt przyjazny środowisku – w jego produkcji emisja CO2 została ograniczona o ponad 30%.

Chemia budowlana - CEMEX Polska wprowadza na rynek serię betonów o długoterminowej wytrzymałości.
CEMEX Polska stale dba o najwyższą jakość oferowanych produktów, dlatego też w wytwórniach betonu są pobierane i badane próbki betonu. Dodatkowo system Zakładowej Kontroli Produkcji został poddany dobrowolnej certyfikacji przez niezależną jednostkę - Instytut Materiałów Budowlanych i Technologii Betonu. Jego przedstawiciele prowadzą stały nadzór i kontrolę nad procesem produkcyjnym i jakością gotowego produktu.

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt