chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Taka przyszłość polskiego sportu – jakie jego uprawianie

Taka przyszłość polskiego sportu – jakie jego uprawianie

07.12.2010
Budownictwo sportowe w Polsce jest dynamicznie rozwijającym się sektorem branży budowlanej, gdzie zainwestowano miliardowe kwoty, a jeszcze wciąż jest wiele obiektów do wybudowania lub modernizacji.

Chemia budowlana - Zanim zabrzmi gwizdek na EURO 2012 – w Polsce powstanie i zostanie zmodernizowanych jeszcze kilkadziesiąt obiektów sportowych. Fot. TAMEX Obiekty Sportowe S.A.
Zanim zabrzmi gwizdek na EURO 2012 – w Polsce powstanie i zostanie zmodernizowanych jeszcze kilkadziesiąt obiektów sportowych. Fot. TAMEX Obiekty Sportowe S.A.
Zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 z jednej strony
są dużym wyzwaniem dla samorządów - z drugiej - doskonałym motywatorem dla ulepszania infrastruktury niezbędnej do uprawiania innych dyscyplin sportowych. Skala braków w infrastrukturze była tak duża, że mimo zdecydowanego zwiększenia koniunktury jest jeszcze wiele do zrobienia.
REKLAMA:


- Zanim zabrzmi pierwszy gwizdek na EURO 2012 powstanie oraz zostanie zmodernizowanych jeszcze wiele boisk oraz kilkadziesiąt poważniejszych ośrodków sportowych – mówi Robert Burzycki, dyrektor sprzedaży i marketingu firmy TAMEX Obiekty Sportowe S.A., generalnego wykonawcy obiektów sportowych. – Baza sportowa w Polsce to oprócz boisk także infrastruktura lekkoatletyczna, która w większości wymaga dostosowania do wymagań PZLA oraz IAAF – dodaje Burzycki.

Wszystko wskazuje na to, że najbliższe lata upłyną na budowie nowych obiektów sportowych i modernizacji tych już istniejących. Chociaż trudno jest podać dokładną kwotę, jaka została zainwestowana w rozwój tego typu infrastruktury w ostatnich latach – środki te można oszacować na kilkumiliardowe kwoty.

- Rozwój sektora infrastruktury sportowej nie byłby tak dynamiczny, gdyby nie środki z Unii Europejskiej – mówi Norbert Skupiński, redaktor naczelny miesięcznika Sportplus. – Bardzo pozytywnym przykładem inwestowania w ten sektor jest program „Orlik” (boiska dla młodzieży, przyp. red.), których oddano do użytku już ponad 1300, a w ciągu najbliższych 2 lat powstanie jeszcze ponad 1000 tego rodzaju obiektów. Na fali sukcesu programu budowy boisk powstają nowe inicjatywy zmierzające do jeszcze szerszego promowania dyscyplin sportowych.

- Obecnie pracujemy nad programem pilotażowym pod nazwą „Biały Orlik”, który obejmie budowę
32 lodowisk w całym kraju – po 2 na każde województwo. Mogą to być lodowiska tymczasowe ulokowane na boisku wielofunkcyjnym kompleksu Orlik lub też lodowiska stałe zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie Orlika.
– mówi Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy Ministerstwa Sportu.

Kiedy już wiadomo, że dobrze jest mieć w sąsiedztwie Orlika, a w mediach słychać wiele dobrego o postępach prac przy budowie stadionów – z niecierpliwością czekamy na pływalnie, bieżnie, a także nowoczesne obiekty SPA – często powiązane z infrastrukturą hotelową. Jednakże trudno mówić o ich powstaniu bez odpowiednich materiałów, komponentów oraz profesjonalnego know –how dotyczącego wykonawstwa. Tego typu przegląd potencjału rynku umożliwiają targi branżowe, a między innymi CENTRUM BUDOWNICTWA SPORTOWEGO (wspólna inicjatywa Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich), które odbędą się w dniach 11-14 stycznia w Poznaniu.

- CENTRUM BUDOWNICTWA SPORTOWEGO, gdzie w dwóch pawilonach ponad 100 wystawców prezentuje swoją ofertę, cieszy się dużą frekwencją ze strony profesjonalistów zawodowo wiązanych z planowaniem, projektowaniem, budową, modernizacją, wyposażeniem oraz zarządzaniem obiektami sportowymi i rekreacyjnymi – mówi Tomasz Stachowiak, dyrektor targów CBS. Popyt w tym sektorze budownictwa obrazuje spora frekwencja na targach ze strony inwestorów indywidualnych poszukujących rozwiązań do realizacji zarówno mniejszych przedsięwzięć (np. przydomowy basen lub sauna), jak i tych bardziej zaawansowanych (np. salon SPA przy obiekcie agroturystycznym, czy przy hotelu). Przyjazd do Poznania niesie dla nich dodatkową korzyść, bowiem równolegle w tym samym miejscu i czasie trwają Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA ukazujące potencjał międzynarodowej branży producentów i dostawców w jeszcze szerszym zakresie. Wg organizatorów - także najbliższa edycja CBS, z jego ciekawym zakresem tematycznym oraz programem fachowym konferencji i warsztatów, przyczyni się do realizacji ambitnych planów rozwoju polskiego sportu.

Autor: MTP - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy MTP
Nowości z firmy MTP
Czytelnia firmy MTP
Poradnik firmy MTP
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt