chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Chłodny dom w gorące dni - Styropian chroni przed mrozem i przed upałem

Chłodny dom w gorące dni - Styropian chroni przed mrozem i przed upałem

28.07.2010
W naszych warunkach klimatycznych styropian jest podstawowym materiałem chroniącym nasze domy przed utratą ciepła zimą. Ale czy tylko? Ci, którzy przeprowadzili odpowiednią termoizolację markowym styropianem, mogą tego lata schronić się przed upałem we własnych domach. Jest w nich jest po prostu chłodniej.

Straty energii w około 50 % spowodowane są przenikaniem ciepła przez niezabezpieczone termicznie ściany.
Przeczytaj również: Produkcja styropianu
REKLAMA:


Chemia budowlana - Chłodny dom w gorące dni - Styropian chroni przed mrozem i przed upałem

Jak to możliwe?


Latem ciepło przenika do wewnątrz pomieszczeń, a zimą z nich ucieka. Kto w trzydziestostopniowym upale mógł odwiedzić znajomych, mieszkających w przedwojennej kamienicy, wie w czym rzecz. Ściany przedwojennych budynków tworzą grubą warstwę izolacyjną. Dzięki temu mieszkania są chłodniejsze niż w tradycyjnych niedocieplonych budynkach. Na szczęście okazuje się, że i nowoczesne budynki mogą oprzeć się upałom. Trzeba po prostu „otulić” ściany odpowiednio grubą warstwą styropianu, a wtedy osiągną walory izolacyjne tak jak grube przedwojenne mury. Na przykład izolacja wykonana z markowego styropianu w kropki o grubości 9 cm, chroni skutecznie, jak betonowy mur o grubości... 380 cm (!)

Prawie jak na zamku


- W dobrze ocieplonym domu nie będzie zimno jak w średniowiecznym zamku, ale na pewno o wiele chłodniej, niż w budynku ,który nie posiada odpowiedniej warstwy izolacji termicznej- mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki, największego producenta płyt styropianowych. - Ci którzy chcą mieć odpowiedni mikroklimat w swoim domu, a nie chcą wydawać majątku na klimatyzację powinni zabezpieczyć swój dom termicznie. Zysk jest podwójny, bo przecież zimą zapłacą mniej za ogrzewanie.

Sezon budowlany jest w pełni, warto więc pamiętać o termoizolacji budynku. Jej właściwe wykonanie zapewni przyjemny chłód latem i ciepło zimą.
Chemia budowlana - Chłodny dom w gorące dni - Styropian chroni przed mrozem i przed upałem

Recepta na chłód w mieszkaniu bez klimatyzacji


Ci, którzy dopiero planują termoizolację, muszą na razie znaleźć inne sposoby na tegoroczne upały. Istnieje kilka sposobów:
- ograniczenie nasłonecznienia okien przez żaluzje i specjalne rolety,
- warto zwiększyć cyrkulacje powietrza kontrolowanymi przeciągami kiedy tradycyjna wentylacja grawitacyjna nie wystarcza
-izolacja termiczna stropodachu
- tradycyjny wiatrak i dużo, dużo zimnej wody.

Przygotowało: Edukacyjne Centrum Termo Organiki

Autor: Termo Organika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Termo Orga
Nowości z firmy Termo Organika
Czytelnia firmy Termo Organika
Poradnik firmy Termo Organika
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt