chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Śnieżka ponownie wśród największych producentów farb w Europie

Śnieżka ponownie wśród największych producentów farb w Europie

14.06.2024
Grupa Śnieżka została wyróżniona przez European Coatings Journal jako 24. największy i osiągający najlepszą sprzedaż producent farb i powłok z siedzibą w Europie. W 2023 roku przychody jedynego reprezentanta Polski w rankingu osiągnęły 178 mln euro, co oznacza wzrost o 12,7% rok do roku. Taki wynik plasuje Grupę na drugim miejscu pod względem wzrostu wartości sprzedaży.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Co roku redaktorzy magazynu branżowego European Coatings Journal publikują ranking Europe’s Top 25, który wskazuje 25 największych i osiągających najlepszą sprzedaż producentów farb i powłok, których główna siedziba znajduje się w Europie. Wyniki opierają się na przychodach, przy uwzględnieniu transakcji M&A.

W tegorocznej edycji, która podsumowuje wyniki za 2023 rok, łączny obrót wszystkich firm ujętych w rankingu wyniósł ok. 28,1 mld euro, co oznacza wzrost o 4,8% rok do roku. Grupa Śnieżka, jedyna firma reprezentująca zarówno Polskę, jak i region Europy Środkowo-Wschodniej, zajęła 24. pozycję. Skonsolidowany wynik ze sprzedaży wyrobów uwzględnianych przez twórców rankingu wyniósł w ubiegłym roku 178 mln euro, wobec 158 mln euro w 2022 roku. Biorąc pod uwagę dynamikę wzrostu sprzedaży na poziomie 12,7%, to drugi najwyższy wynik w całym zestawieniu.
REKLAMA:


Piotr Mikrut, Prezes Zarządu FFiL Śnieżka SA podkreśla: - To już siódmy raz, gdy Śnieżka osiągnęła przychody, które zapewniły jej miejsce wśród największych europejskich producentów w branży. Cieszymy się, że nasze strategiczne podejście do biznesu i stawianie na budowanie silnych marek, którym ufają konsumenci, przekłada się na wyniki, które plasują naszą Grupę wśród czołowych europejskich producentów farb i powłok.

Śnieżka po raz pierwszy weszła do zestawienia Europe’s Top 25 w 2018 roku i od tamtej pory utrzymuje swoją pozycję w gronie 25 największych europejskich producentów farb i lakierów. Ranking opracowywany jest przez magazyn European Coatings Journal - wiodący europejski miesięcznik poświęcony branży powłok malarskich. Jego wydawcą jest niemieckie wydawnictwo Vincentz Network.

Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt