chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » PPG wsparło stworzenie muralu Michała Bajora w Opolu

PPG wsparło stworzenie muralu Michała Bajora w Opolu

03.06.2024
PPG (NYSE: PPG) poinformowała dzisiaj, że po raz kolejny wsparła projekt opolskich „Muzycznych Murali”. Firma przekazała Miastu Opole farby marki Sigma Coatings na stworzenie nowej wielkopowierzchniowej pracy prezentującej wybitnego piosenkarza Michała Bajora, który w trakcie tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu obchodził jubileusz debiutu na festiwalowej estradzie.

Chemia budowlana - Mural Michała Bajora w Opolu. Fot. Urząd Miasta Opola
Mural Michała Bajora w Opolu. Fot. Urząd Miasta Opola

Jako „stolica polskiej piosenki” Miasto Opole już od czterech lat uatrakcyjnia przestrzenie miasta nowymi muralami, które przedstawiają wybitne postaci polskiej sceny muzycznej. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców miasta, ale też turystów z całej Polski, w tym przybywających co roku na Festiwal. W tym roku trasa „Muzycznych Murali” wzbogaciła się o nowe dzieło z wizerunkiem Michała Bajora, który świętuje 50-lecie obecności na scenie, a swój debiut miał właśnie na Festiwalu w Opolu. Autorką muralu jest Natalia Rak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, uznana artystka sztuki ulicznej, której prace znane są nie tylko w Polsce, ale i w różnych zakątkach świata.

Chemia budowlana - Od prawej - Paweł Kurowski, Network Development Manager w PPG, Michał Bajor, Prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. Fot. PPG
Od prawej - Paweł Kurowski, Network Development Manager w PPG, Michał Bajor, Prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. Fot. PPG

Uroczyste odsłonięcie muralu odbyło się 1 czerwca br. podczas 61. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, przy udziale m.in. Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego oraz samego Michała Bajora. Firmę PPG reprezentował Paweł Kurowski pełniący funkcję Network Development Managera. „Nowy mural prezentuje się zachwycająco. Z pewnością stanie się popularną atrakcją dla turystów przybywających do miasta, ale także dla jego mieszkańców. Dziękujemy firmie PPG Deco Polska, która po raz kolejny przekazała specjalistyczne farby do wykonania tego wielkopowierzchniowego dzieła. Jest ono pięknym hołdem dla wybitnej postaci, legendy polskiej piosenki – Michała Bajora”, powiedział Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Opola.

Chemia budowlana - Odsłonięcie muralu Michała Bajora w Opolu. Fot. Urząd Miasta Opola
Odsłonięcie muralu Michała Bajora w Opolu. Fot. Urząd Miasta Opola

Dla PPG, jako globalnego lidera produkcji farb, lakierów i powłok specjalistycznych, działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu są jednym z priorytetów.

„Zgodnie z naszą misją, w PPG od lat podejmujemy działania w zakresie ochrony i upiększania świata, między innymi angażując się w projekty, które pozytywnie zmieniają otoczenie, dodają mu nowych barw, cieszą i inspirują. Turystyczna trasa „Muzycznych Murali” w Opolu jest jednym z takich projektów. W poprzednim roku dołożyliśmy swoją cegiełkę do powstania muralu upamiętniającego Zbigniewa Wodeckiego, a dziś cieszymy się, że przy naszym udziale powstało kolejne dzieło o tak wysokich walorach artystycznych. Jesteśmy zaszczyceni mogąc uczestniczyć w tak wspaniałej i wartościowej inicjatywie i z radością będziemy kontynuować współpracę z miastem Opole przy tworzeniu kolejnych punktów na trasie „Muzycznych Murali” – powiedział Paweł Kurowski, PPG Network Development Manager.

Chemia budowlana - Fot. Urząd Miasta Opola
Fot. Urząd Miasta Opola

PPG Deco Polska od 2023 roku jest oficjalnym Partnerem projektu turystycznej trasy „Muzycznych Murali” w Opolu i przekazuje najwyższej jakości farby marki Sigma Coatings™, którymi wykonywane są murale.
REKLAMA:(Oceń ten artykuł):
(4.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy
Nowości z firmy
Czytelnia firmy
Poradnik firmy
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt