chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Baumit wybuduje w Polsce nową fabrykę

Baumit wybuduje w Polsce nową fabrykę

17.04.2024
Firma Baumit – międzynarodowy producent materiałów budowlanych, obchodzący w tym roku 30-lecie działalności w Polsce, wkrótce wybuduje w naszym kraju kolejną fabrykę. Spółka zakupiła już w tym celu nieruchomość w województwie opolskim, a także otrzymała decyzję o wsparciu od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Baumit to jeden z czołowych producentów materiałów budowlanych w Europie. W jego ofercie znajdują się m.in. kompletne systemy ociepleń, tynki maszynowe, systemy podłogowe, kleje do płytek, zaprawy murarskie czy betony. W Polsce zadebiutował w 1994 roku i posiada obecnie w naszym kraju trzy zakłady produkcyjne: w Łowiczu, Pobiedziskach k. Poznania oraz w Bełchatowie. Już wkrótce liczba ta wzrośnie do czterech. Baumit sfinalizował już transakcję zakupu działki pod nową inwestycję. Spółka otrzymała również wsparcie od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – decyzję z rąk dr Janusza Michałka, Prezesa Zarządu Katowickiej SSE odebrał Zbigniew Kaliciński, Prezes Zarządu Baumit sp. z.o.o.

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Nowa fabryka o powierzchni 5 tys. m2 powstanie na 4,5-hektarowej działce przy ul. Amerykańskiej w miejscowości Zimna Wódka, położonej w województwie opolskim, w powiecie strzeleckim, w gminie Ujazd. Firma Baumit zainwestuje w nią około 100 mln zł.
Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Poszukując odpowiedniego miejsca do zainwestowania w nowoczesną fabrykę materiałów budowlanych, braliśmy pod uwagę wiele czynników, między innymi dostęp do surowców, infrastrukturę drogową, odległość od naszych rynków zbytu, ale także otwartość na inwestycje, deklarowaną, jak i rzeczywistą pomoc w spełnieniu warunków formalnych wymaganych przy realizacji przedsięwzięcia o tak dużej skali przez władze lokalne oraz kierownictwo strefy ekonomicznej. Wszystko to znaleźliśmy jako inwestor w Gminie Ujazd i Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Kolejny zakład produkcyjny w Polsce pozwoli nam jeszcze skuteczniej i w bardziej zrównoważony sposób dostarczać nasze produkty na południu Polski – mówi Zbigniew Kaliciński, Prezes Zarządu Baumit sp. z o.o.

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym będzie wytwarzane szerokie portfolio produktowe – od tynków i farb elewacyjnych przez zaprawy klejowe i klejowo-szpachlowe, tynki maszynowe po jastrychy, zaprawy murarskie czy betony.

REKLAMA:

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Baumit
Nowości z firmy Baumit
Czytelnia firmy Baumit
Poradnik firmy Baumit
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt