chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Jutro z przyszłością – nowe wydanie Baumit Magazynu

Jutro z przyszłością – nowe wydanie Baumit Magazynu

10.01.2024
Zrównoważony rozwój, atrakcyjna architektura, ciekawe wywiady, technologiczne nowinki – to wszystko można znaleźć w najnowszym numerze półrocznika wydawanego przez cenionego w branży producenta materiałów budowlanych – firmę Baumit. Jeśli jest ci bliska ochrona klimatu, cenisz estetykę przestrzeni, szukasz inspiracji, planujesz odmienić wygląd zewnętrzny domu – ta lektura jest właśnie dla ciebie!

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit
Nowe wydanie półrocznika to kolejna porcja wiedzy z obszaru architektury i budownictwa, przeznaczona dla architektów, wykonawców, inwestorów… wszystkich, którym bliska jest filozofia zrównoważonego rozwoju oraz życia w zdrowej, pięknej, energooszczędnej przestrzeni.

Go2morrow


Jako wiodący producent materiałów budowlanych w Europie, Baumit jest zmotywowany do tego, aby brać odpowiedzialność za każde podejmowane przez siebie działanie i nieustannie wyznacza sobie nowe cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Tylko dzięki systemom ociepleń Baumit, od momentu ich wprowadzenia na europejskie rynki udało się zaoszczędzić 800 milionów ton CO2, co odpowiada ilości CO2 wyprodukowanej przez 10 milionów samochodów w ciągu 15 lat lub liczbie 300 000 podróży na Księżyc. Przemierzając kolejne strony magazynu, czytelnicy dowiadują się, w którym miejscu znajduje się obecnie międzynarodowy koncern Baumit, co już udało mu się osiągnąć i dokąd zmierza w ramach swojej strategii Go2morrow, koncentrującej się na zrównoważonym rozwoju w aspekcie ekologicznym, ekonomicznym i społecznym.
Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Więcej niż architektura


Na łamach magazynu także miłośnicy architektury znajdą coś dla siebie. W najnowszym numerze zaprezentowano kilka najnowszych realizacji wykonanych z użyciem produktów Baumit. Karolina Fijałkowska-Janiec i Tomasz Janiec z pracowni MEEKO Architekci przybliżają czytelnikom Dom pod Mielcem, w niecodzienny sposób łączący tradycję z nowoczesnością. Anna Fedorowicz i Magdalena Boule z biura projektowego Tremend opowiadają z kolei o jednym z ciekawszych w ostatnim czasie projektów mieszkaniowych w Warszawie – Infinity Wilanów, zapewniającemu mieszkańcom ciszę i spokój w wielkim mieście. Marianna Jagielska z CH2 ARCHITEKCI przedstawia natomiast nową Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, która dzięki zastosowanym technologiom może efektywnie realizować misję ratowania zdrowia i życia mieszkańców. Natomiast Maciej Szmigiel – właściciel firmy Perito MCT relacjonuje, jak przebiegała rewitalizacja jednej z kamienic przy ul. Wojska Polskiego w Szczecinie. Klamrą domykającą cykl prezentacji obiektowych jest artykuł na temat, trwającej pięć lat, renowacji wiedeńskiego Parlamentu.

Aplikacja do projektowania elewacji


Po nowy numer Baumit Magazynu powinny sięgnąć także osoby planujące odświeżenie wyglądu zewnętrznego domu. Jeden z artykułów poświęcony jest bowiem aplikacji do projektowania elewacji pozwalającej w prosty i szybki sposób stworzyć wizualizacje kolorystyczne. Dzięki jej pomocy łatwiej podjąć decyzję o tym, co z czym połączyć, by uzyskać harmonijny efekt, cieszący oko.

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Największy drukowany strop


Czytelników lubujących się w ciekawostkach i nowych technologiach z pewnością zainteresuje artykuł o systemie BauMinator® i jego wykorzystaniu do wydrukowania największego na świecie stropu. Szczególnie, że w ten sposób udało się zredukować o jedną trzecią ilość użytego betonu i stali oraz wytworzyć o 25% mniej CO2.
Przeczytaj również: Nowe wydanie Baumit Magazynu
O tym co jeszcze znalazło się w nowym numerze półrocznika, przekonajcie się już sami. Magazyn jest bezpłatny i dostępny dla każdego pod adresem www.baumit.com. Można go przeglądać bezpośrednio na stronie lub pobrać na swoje urządzenie – jak komu wygodniej. Życzymy przyjemnej lektury!

REKLAMA:


Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Baumit
Nowości z firmy Baumit
Czytelnia firmy Baumit
Poradnik firmy Baumit
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt