chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Tysiąc (1000) uczestników konferencji DNI BETONU będzie rozmawiać o dekarbonizacji

Tysiąc (1000) uczestników konferencji DNI BETONU będzie rozmawiać o dekarbonizacji budownictwa

04.10.2023
Tysiąc osób weźmie udział w XII konferencji DNI BETONU, która w dniach 9-11 października odbędzie się w Wiśle. Tematem przewodnim konferencji będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym.

Chemia budowlana - Tysiąc (1000) uczestników konferencji DNI BETONU będzie rozmawiać o dekarbonizacji budownictwa

Program konferencji, organizowanej od 2000 roku przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, obfituje w ciekawe wystąpienia, dyskusje panelowe i wydarzenia towarzyszące.

Swój udział w konferencji potwierdziło już 1000 osób, choć ostateczną liczbę uczestników poznamy 9 października.

REKLAMA:


- Nie znam konferencji w Polsce cieszącej się podobnym zainteresowaniem, ale jestem dumny, że przez lata udało nam się zbudować markę konferencji, to najważniejsze – komentuje prof. Jan Deja, szef Biura Organizacyjnego DNI BETONU.

Tegoroczną konferencję poprzedzi bieg na 10 km pod nazwą Dni Betonu w Biegu, który rozpocznie się w niedzielę, 8 października o godz. 13. Dochód z biegu prowadzącego wzdłuż Czarnej Wisełki zasili konto Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Chemia budowlana - Tysiąc (1000) uczestników konferencji DNI BETONU będzie rozmawiać o dekarbonizacji budownictwa

DZIEŃ PIERWSZY
Obrady konferencji rozpoczną się w poniedziałek o godz. 11. W ciągu 3 dni, podczas 10 sesji zostanie zaprezentowanych 48 referatów.
Wszystkich autorów, których referaty nie zostaną wygłoszone podczas konferencji zachęcamy do przygotowania posterów i wzięcia udziału w sesji posterowej.
Pierwszego dnia odbędzie się także finał konkursu Power Concrete i dyskusja panelowa pt. „Rola budownictwa w polskiej gospodarce, w kontekście polityki klimatycznej”. Uczestnikami dyskusji będą: Tomasz Żuchowski (GDDKiA), Adrian Furgalski (ZDG TOR), Dariusz Blocher (UNIBEP), Jan Styliński (PZPB), arch. Zbigniew Reszka (Arch Deco) oraz Łukasz Sawicki z Ministerstwa Klimatu i Ochrony Środowiska.
W foyer wokół sali konferencyjnej, na 50 stoiskach, swoją ofertę będą prezentować partnerzy konferencji, sponsorzy oraz inni wystawcy.
Na zakończenie dnia, podczas kolacji regionalnej, zostaną wręczone nagrody zwycięzcom konkursu Power Concrete i biegu na 10 km.

Chemia budowlana - Tysiąc (1000) uczestników konferencji DNI BETONU będzie rozmawiać o dekarbonizacji budownictwa

DZIEŃ DRUGI
Drugi dzień konferencji to sesje poświęcone: betonowi w zrównoważonym budownictwie, prefabrykacji betonowej oraz spoiwom i betonom z dodatkami mineralnymi.
Będzie także jedenasta sesja – sesja warsztatowa z prezentacjami firm: Master Builders Solutions, SIKA Poland oraz MC-Bauchemie.
Uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w „Forum odbudowy Ukrainy” z udziałem panelistów z Polski, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.
Popołudnie drugiego dnia konferencji wypełni debata przygotowana przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce pt. „Betony niskoemisyjne – perspektywy i wyzwania rynku”.
O roli producentów betonu w drodze do uzyskania neutralności klimatycznej, trendach rozwojowych oraz wyzwaniach związanych ze stosowaniem cementów niskoemisyjnych będą rozmawiać: prof. Grzegorz Bajorek (Politechnika Rzeszowska), prof. Łukasz Drobiec (Politechnika Śląska), Jarosław Fiutowski (Ghelamco Poland), Mariusz Grochowicz (Transbet Betoniarnie), Piotr Górak (SPC i CEMEX Polska) oraz Michał Oleksik (SPChB i ATLAS).
Podczas wieczornej kolacji zostaną wręczone Nagrody DNI BETONU czyli tzw. „betonowe Oskary”. To wyróżnienie dla osób i instytucji o znaczącym dorobku w zakresie technologii betonu i to zarówno w obszarze nauki jak i rzeczywistych realizacji obiektów budowlanych.
Gwiazdą wieczoru będzie zespół Golec uOrkiestra.

Chemia budowlana - Tysiąc (1000) uczestników konferencji DNI BETONU będzie rozmawiać o dekarbonizacji budownictwa

DZIEŃ TRZECI
Referaty ostatniego dnia konferencji będą dotyczyły: architektury betonowej, zastosowaniu betonu w budownictwie drogowym i mostowym oraz właściwości betonu stwardniałego.
Podczas 12 sesji - sesji specjalnej, poświęconej kontroli wyrobów budowlanych, prezentacje wygłoszą przedstawiciele Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Sieci Badawczej Łukasiewicz oraz Instytutu Techniki Budowlanej.
Sesję zakończy panel dyskusyjny z udziałem: Iwony Tokarskiej (GUNB), Łukasza Rymarza (MRiT), Piotra Zapolskiego (Siec Badawcza Łukasiewicz) i Grzegorza Stefanowicza (Kruszbet S.A.).

XII konferencja DNI BETONU odbywa się pod patronatem honorowym:
- Ministra Infrastruktury
- Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
- Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego

Pod patronatem naukowym
- Sekcji Inżynierii Komunikacyjnej Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN
- Sekcji Inżynierii Materiałów Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN
- Sekcji Konstrukcji Betonowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN

XII KONFERENCJA DNI BETONU W LICZBACH:
1000 uczestników
50 stoisk wystawienniczych
48 referatów + postery
10 sesji konferencyjnych
4 panele dyskusyjne
3 dni obrad
2 sesje specjalne
1 bieg

(Oceń ten artykuł):
(4.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Wiadomości powiązane
Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt