chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Więcej niż szafa! 5 atutów szaf wnękowych

Więcej niż szafa! 5 atutów szaf wnękowych

07.06.2023
Powstały z myślą o zagospodarowaniu wnęk w przedpokojach czy sypialniach, dziś jednak pojawiają się we wszystkich pomieszczeniach domu. Prezentują się elegancko, ale co najważniejsze odpowiadają na różnorodne potrzeby – związane nie tylko z przechowywaniem ubrań. Przyczyn, dla których warto poznać bliżej możliwości szaf z drzwiami przesuwnymi, jest wiele. Przyjrzyjmy się pięciu najważniejszym.

Chemia budowlana - Fot. Raumplus
Fot. Raumplus

- Najlepsze szafy przesuwne wykonywane są na miarę. Dzięki temu w prosty sposób można je bardzo precyzyjnie dopasować do określonych przestrzeni i do konkretnych potrzeb użytkowników. Właśnie dlatego meble te tak znakomicie sprawdzają się nie tylko w przedpokoju, garderobie czy sypialni, ale też w salonie, kuchni i łazience oraz w tak często dziś spotykanych pomieszczeniach wielofunkcyjnych. Zdecydowanie pomogą pokonać wiele domowych wyzwań – komentuje Aneta Świderska, projektantka Raumplus.

Chemia budowlana - Fot. Raumplus
Fot. Raumplus
Chemia budowlana - Fot. Raumplus
Fot. Raumplus

Wypełniają przestrzeń bez strat


Zabudowy z drzwiami przesuwnymi wypełniają całą dostępną przestrzeń – od ściany do ściany i od podłogi do sufitu. Inaczej niż w przypadku mebli gotowych, nie pozostają tu żadne luki. Efektem jest wygoda przechowywania wszystkich potrzebnych rzeczy. Te, z których korzysta się częściej, pozostają na wyciągnięcie ręki. Rzadziej wykorzystywane mogą czekać na swój moment nisko nad podłogą albo wysoko pod sufitem – zawsze w idealnym porządku.
Chemia budowlana - Fot. Raumplus
Fot. Raumplus
Chemia budowlana - Fot. Raumplus
Fot. Raumplus

Wykorzystują trudno dostępne miejsca


Wykonane na wymiar i spersonalizowane szafy są również najlepszym wyborem tam, gdzie standardowe meble po prostu się nie mieszczą. Mowa o np. o wąskim przedpokoju albo płytkiej niszy w sypialni – ale nie tylko. Zabudowy te pozwalają wykorzystać także wnękę pod schodami czy skosy na poddaszu. Ponadto efektywnie zagospodarują i wizualnie uporządkują pomieszczenie o nieregularnym planie, ze ścianą np. ustawioną pod kątem albo zakłóconą przebiegiem komina. Wszelkie narożniki, wnęki i nisze dzięki drzwiom przesuwnym zamienią się w praktyczne i estetyczne garderoby albo schowki.

Chemia budowlana - Fot. Raumplus
Fot. Raumplus
Chemia budowlana - Fot. Raumplus
Fot. Raumplus

Są wielofunkcyjne


Przestrzeń wewnątrz szafy można zaplanować niezależnie od jej bryły oraz układu drzwi. Dzięki temu np. rozmieszczenie i wielkość półek, szuflad czy drążków na wieszaki łatwo jest precyzyjnie dopasować do indywidualnych wymagań. Za drzwiami przesuwnymi mogą się też kryć niezbędne, choć mało estetyczne elementy wyposażenia domu – jak liczniki, pralka albo strefa prasowania. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby w obrębie jednej zabudowy łączyło się kilka funkcji. Z tej zalety można korzystać m.in. w kawalerce, gdzie odpowiednio skomponowana szafa z powodzeniem przejmie część funkcji kuchni, spiżarni, garderoby, a nawet stanie się mikropomieszczeniem gospodarczym. Za przesuwnymi drzwiami może kryć się także domowe biuro, które po godzinach pracy będzie znikało z widoku.

Chemia budowlana - Fot. Raumplus
Fot. Raumplus
Chemia budowlana - Fot. Raumplus
Fot. Raumplus

Wpisują się w charakter wnętrza


W przeszłości szafy z drzwiami przesuwnymi wyraźnie rysowały się w pomieszczeniu. Na tle ścian akcentował je wybrany dekor drewniany. Dziś możliwości są znacznie szersze, a odpowiednie wykończenie korpusu i frontów pozwala dowolnie kształtować wygląd zabudowy. W zależności od preferencji użytkownika, szafa może wysunąć się w pomieszczeniu na plan pierwszy – jako akcent stylu i koloru – albo dyskretnie wtopić się w ścianę, by stanowić neutralne tło dla aranżacji. W każdym przypadku bogata gama wykończeń pozwala w prosty sposób stworzyć mebel doskonale dopasowany do oczekiwań.
REKLAMA:

Mogą służyć jako ściany działowe


Dotychczas była mowa o zabudowach wypełniających wnęki, nisze i całe ściany. Warto jednak wiedzieć, że szafa z drzwiami przesuwnymi znakomicie sprawdza się także na środku pomieszczenia. Można ją wykorzystać do wydzielenia garderoby w sypialni, podziału pokoju zajmowanego przez rodzeństwo albo stworzenia w salonie przytulnej strefy snu.

Jak widać, szafy z drzwiami przesuwnymi mają ogromne zalety. Można po pierwsze wpisać je w niemal dowolną przestrzeń, po drugie swobodnie rozplanować ich wnętrze i wreszcie – dopasować wizualnie do stylu, charakteru i kolorystyki pomieszczenia.

www.raumplus.com
Przeczytaj również: Sofa. Opowieść o rodzinie

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy
Nowości z firmy
Czytelnia firmy
Poradnik firmy
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt