chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Wiosenny Dzień Charta zorganizowany przez pracownika Cemex

Wiosenny Dzień Charta zorganizowany przez pracownika Cemex

24.05.2023
Za nami „Wiosenny Dzień Charta”. W kilku polskich miastach właściciele chartów spacerowali ze swoimi psami, edukując i zbierając fundusze dla Fundacji Wzajemnie Pomocni, która działa na rzecz zwierząt. Na spacer z chartami zaprosiła grupa „Chartoterapia”, zrzeszająca miłośników tych niezwykłych psów. Partnerem wydarzenia była Fundacja Cemex „Budujemy Przyszłość”.

Chemia budowlana - Fot. Adam Polak
Fot. Adam Polak

Wiosenny Dzień Charta to wydarzenie organizowane od 2021 roku. Celem inicjatywy jest edukacja oraz wsparcie instytucji pomagających zwierzętom, w szczególności chartom. W organizację wydarzenia od pierwszej edycji zaangażowany jest pracownik Cemex Polska - Marek Dmochowski, Kierownik Produktu i wieloletni wolontariusz Fundacji Cemex "Budujemy Przyszłość".

W tegorocznym wydarzeniu mógł wziąć udział każdy, kto interesuje się chartami i wpłacił choćby symboliczną kwotę w ramach zbiórki prowadzonej online przez organizatorów. Niedzielny spacer był okazją do rozmów i wymiany doświadczeń. Darczyńcy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z nagrodami, ufundowanymi przez sponsorów wydarzenia.Zebrane fundusze zasilą konto Fundacji Wzajemnie Pomocni z Błędowa k. Nowego Dworu Mazowieckiego, która na co dzień ma pod opieką blisko setkę psów, kotów i zwierząt gospodarskich. Organizacja prowadzi także ośrodek rehabilitacji zwierząt dzikich i niewielką przychodnię weterynaryjną. W ramach współpracy nawiązanej w 2023 roku, grupa Chartoterapia wspiera działania na rzecz adopcji bezdomnych chartów – podopiecznych Fundacji.

Chemia budowlana - Fot. Adam Polak
Fot. Adam Polak

Charty to psy szczególne. To jedyna rasa psów w Polsce, które mogą być hodowane pod warunkiem uzyskania zezwolenia – mówi Marek Dmochowski z Cemex Polska, członek grupy „Chartoterapia” oraz Lider wolontariatu. – Niestety, charty są cenione przez kłusowników, którzy powszechnie wykorzystują je do polowań. Zwykle trzymają psy w bardzo złych warunkach i nie zapewniają im odpowiedniej opieki weterynaryjnej. Fundacja Wzajemnie Pomocni to jedna z tych organizacji, do których trafiają takie zaniedbane zwierzęta. Dzięki staraniom Fundacji i naszej grupy, charty mogą znaleźć nowy dom – dodaje.

Wiosenny Dzień Charta uzyskał wsparcie Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość”. Fundacja przyznała organizatorom grant w ramach Konkursu Wolontariatu, w którym o środki na projekty mogą się ubiegać wolontariusze i wolontariuszki, pracujący w firmie Cemex.
REKLAMA:

W ramach Konkursu Wolontariatu wspieramy inicjatywy o szczególnym znaczeniu dla lokalnych społeczności w sąsiedztwie naszych zakładów. Przykładem takiej inicjatywy jest wydarzenie organizowane przez grupę „Chartoterapia”. Cieszymy się, że przyznając grant, dołożyliśmy swoją cegiełkę do działań wspierających ochronę chartów w naszym kraju – mówi Agnieszka Rutkowska, Członkini Zarządu Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość”.

Tegoroczny, Wiosenny Dzień Charta został zorganizowany w 9 lokalizacjach. W spacerach z chartami mogli uczestniczyć mieszkańcy Warszawy, Lublina, Łodzi, Poznania, Bydgoszczy, Trójmiasta, Krakowa, Szczecina i Wałbrzycha.

O Cemex
Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Cemex to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. Cemex oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe. Więcej informacji na na www.cemex.pl

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt