chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Przyznano wyróżnienia w programie EkoPRODUCENT - Cemex Polska

Przyznano wyróżnienia w programie EkoPRODUCENT - Cemex Polska

20.04.2023
W ramach nowego programu, Cemex Polska docenia klientów, którzy w trosce o środowisko naturalne wybierają niskoemisyjne cementy Vertua®. Nowy program dla klientów EkoPRODUCENT, wpisuje się w globalną strategię „Future in Action”, której celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatu.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex
55 tysięcy ton – o tyle Cemex Polska ograniczył emisję CO2 do atmosfery dzięki klientom, którzy zakupili cementy o niskim współczynniku klinkierowym. Jest to ilość dwutlenku węgla, którą pochłonęłoby aż 9 milionów drzew w skali roku.
Z myślą o klientach, którzy dokonują świadomych, ekologicznych wyborów, wspierając w ten sposób redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery, Cemex Polska stworzył program EkoPRODUCENT.

W pierwszej edycji inicjatywy wyróżnienia i certyfikaty zostały przyznane 84 firmom. W tym gronie znaleźli się klienci Cemex Polska, którzy wybierając niskoemisyjne cementy z linii Vertua® znacząco zredukowali wskaźnik klinkierowy, a tym samym ograniczyli emisję CO2. 12 firm, które mogą się pochwalić najlepszymi wynikami w tym zakresie, otrzymało również pamiątkowe statuetki.
REKLAMA:


– Cieszy nas fakt, że możemy współpracować z firmami, które aktywnie wspierają proces dekarbonizacji i świadomie wybierają produkty o niskim współczynniku klinkierowym, w tym produkty Vertua® od Cemex. Chcemy wyróżniać odpowiedzialnych i najbardziej zaangażowanych klientów, którzy dążą do ograniczenia emisji dwutlenku węgla i tym samym wspierają nasze działania w ramach globalnej strategii firmy „Future in Action” – mówi Rafał Gajewski, Dyrektor Pionu Handlowego, Członek Zarządu w Cemex Polska.

Cemex dla klimatu
Oferowanie niskoemisyjnych rozwiązań produktowych wpisuje się w globalną strategię Cemex „Future in Action”. Jej cel to przeciwdziałanie zmianom klimatu, m.in. poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla w zakładach produkcyjnych.
W związku z realizacją wspomnianej strategii, portfolio Cemex Polska jest konsekwentnie wzbogacane o niskoemisyjne rozwiązania dla zrównoważonego budownictwa. Należą do nich m.in. produkty Vertua®, które pozwalają na znaczącą redukcję śladu węglowego w ramach realizowanych inwestycji.

Więcej informacji na www.cemex.com
Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt