chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Targi BUDMA 2023 – SZANSE I MOŻLIWOŚCI DLA BRANŻY BUDOWLANEJ [podsumowanie]

Targi BUDMA 2023 – SZANSE I MOŻLIWOŚCI DLA BRANŻY BUDOWLANEJ [podsumowanie]

24.02.2023
Trzydziesta pierwsza edycja targów BUDMA wraz z wydarzeniami towarzyszącymi, które odbyły się w dniach 31.01 – 03.02.2023 udowodniły, że cała branża budowlana spotyka się w Poznaniu, aby rozmawiać o możliwościach i kierunkach rozwoju oraz przeciwdziałaniu kryzysowi. Podczas tegorocznej odsłony Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA oraz Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad Windoor-tech swoją ofertę (w tym absolutne rynkowe premiery!), zaprezentowało ponad 600 wystawców z 26 krajów. W spotkaniach z producentami, konferencjach, prezentacjach i warsztatach uczestniczyło ponad 23 000 profesjonalistów z 39 krajów, z 5 kontynentów.

Chemia budowlana - Fot. mtp
Fot. mtp

Wśród tysięcy profesjonalistów goszczących w Poznaniu, silną grupę stanowili kupcy z najważniejszych sieci i grup zakupowych materiałów budowlanych z 22 państw, którzy w ramach Programu Hosted Buyers pojawili się na BUDMIE już po raz dziesiąty.

- Muszę przyznać, że nasza wizyta na targach BUDMA 2023 była bardzo udana, bo znaleźliśmy tam kilka bardzo ciekawych produktów, nowych technologii i producentów. Mam nadzieję, że jak najszybciej rozpoczniemy współpracę z polskimi producentami i dostawcami. Nawiązaliśmy również interesujące kontakty, które mogą być przydatne w przyszłości, zwłaszcza w dachach i systemach solarnych – podkreśla reprezentant firmy GTC Construction LLC z Gruzji.
Przeczytaj również: TARGI BUDMA 2024 - PODSUMOWANIE
Liderzy, twórcy innowacji, producenci oraz firmy dopiero wchodzące na rynek zaprezentowali w ramach targów BUDMA 2023 bogatą i zróżnicowaną ofertę nowoczesnych produktów, materiałów, maszyn i urządzeń dla sektora budowlano-architektonicznego.

- Firma Blach-Pol bierze udział w Targach Budma od wielu lat. Jest to forma globalnej reklamy, której nie zastąpi Internet i inne media. Podczas targów mamy bezpośredni kontakt z klientem. Dzięki temu budujemy głębsze relacje, a nasi odbiorcy mają możliwość zobaczenia naszych produktów na żywo. Blach-Pol jest dosyć młodą firmą na rynku pokryć dachowych, dlatego uważamy, że jeszcze nas nie stać na to, aby się nie wystawić na tak prestiżowym wydarzeniu w branży jakim są Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA. Tegoroczna edycja była dla naszej firmy bardzo owocnym wydarzeniem z imponującą liczbą zwiedzających oraz odbytych spotkań i przeprowadzonych rozmów. Grupie MTP w Poznaniu firma Blach-Pol pragnie podziękować za Targi BUDMA 2023. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję! – podsumowuje prezes Blach-Pol – pan Witold Pałyga.

Budownictwo pod lupą ekspertów


Targom BUDMA towarzyszyło szereg merytorycznych spotkań z autorytetami branży budowlanej i architektonicznej, jak również konferencji dotyczących aktualnych trendów i wyzwań stojących przed tymi sektorami przemysłu. Jednym z najważniejszych wydarzeń było dwudniowe Forum Gospodarcze Budownictwa (30-31 stycznia 2023 r.) - pierwszego dnia skupione wokół spraw polskich (BUILD4FUTURE), a drugiego wokół perspektyw powojennej odbudowy Ukrainy (Konwencja Budownictwo Polska-Ukraina). Pierwszy – polski dzień Forum BUILD4FUTURE, to analizy i dyskusje wokół prognoz ekonomicznych na 2023 r. i lata kolejne, analiz finansowych, fal upadłości, perspektyw na rozwój budownictwa infrastrukturalnego i mieszkaniowego, finasowania, kredytowania i ubezpieczeń. Drugi dzień – Międzynarodowa Konwencja Polska-Ukraina - ukazywała szanse udziału polskich firm w powojennej odbudowie Ukrainy, obszary współpracy, mechanizmy wsparcia rządowego i możliwości likwidacji barier wejścia na rynek ukraiński.
Przeczytaj również: Podsumowanie targów BUDMA 2024
Forum Gospodarcze Budownictwa BUILD4FUTURE oraz Międzynarodowa Konwencja Budownictwo Polska–Ukraina zorganizowane zostały przez Grupę MTP oraz Polski Związek Pracodawców Budownictwa, skupiający najważniejsze firmy wykonawcze działające w naszym kraju. Merytorycznego wsparcia udzieliły wydarzeniom: Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Bank Gospodarstwa Krajowego, PFR Nieruchomości oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz.

REKLAMA:

Targowe nagrody dla wystawców


BUDMA to tradycyjne miejsce prezentacji licznych rynkowych premier, przygotowanych przez producentów specjalnie na targi. Warto zwrócić uwagę na te spośród nich, które zyskały uznanie ekspertów i zostały wyróżnione najbardziej rozpoznawalną polską nagrodą za innowacyjność - Złotym Medalem Grupy MTP. Spośród zgłoszonych do wyróżnienia produktów, Sąd Konkursowy wyłonił 25 laureatów. Są wśród nich rozwiązania technologiczne wyróżniające się dbałością o aspekty środowiskowe, zaskakującą funkcjonalnością, a także wyjątkowym designem. 10 wystawcom BUDMY, którzy w najbardziej spektakularny sposób pogodzili wizję stoiska ze strategią marketingową swojej firmy, przyznano nagrodę Acanthus Aureus.

Wsparcie globalnego biznesu


Po raz pierwszy zorganizowana została Międzynarodowa Strefa Spotkań - BUDMA International Meeting Zone – specjalna przestrzeń dla zwiedzających z zagranicy, w tym grupy kilkuset kupców uczestniczących w programie Hosted Buyers, kluczowych gości z Polski oraz wystawców targów BUDMA i WinDoor-tech. W ramach przedsięwzięcia udało się zorganizować kilkadziesiąt spotkań i „połączyć” biznesowo wielu przedsiębiorców z całego świata, jak również zapewniono merytoryczne wsparcie doradców z zakresu prowadzenia transakcji międzynarodowych, możliwości finansowania, bezpieczeństwa, transportu, i logistyki łańcucha dostaw. W budowaniu sieci kontaktów pomogła dedykowana aplikacja mobilna, podpowiadająca możliwe kontakty, tworząca kalendarz i mapę spotkań. Partnerami Strefy zostały SANTANDER oraz UPS.- Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu na Targach Budma. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wielkością targów i liczbą wystawców. Na targach wystawiały się zarówno małe firmy, jak i giganci budowlani i taka różnorodność była dla nas bardzo cenna. Nawiązaliśmy kontakty i teraz omawiamy szczegóły naszej współpracy – tak targi BUDMA 2023 wspominają specjaliści z firmy Contour Windows&Doors z Izraela.

Budownictwo w zielonym kolorze


Obecnie kluczowe tendencje w budownictwie i architekturze to m.in. energooszczędność, szybkość realizacji inwestycji, łatwy dostęp do materiałów budowlanych, rozwiązania smart i eko – wybrzmiewały one w ramach szerokiej ekspozycji wystawców, jak i były wiodącym tematem w programie wydarzeń. Cztery dni targów BUDMA obfitowały w liczne szkolenia, konferencje i prelekcje dedykowane różnym grupom zawodowym. Dni Inżyniera Budownictwa, Dzień Urbanisty, Kongres Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy – to tradycyjne punkty programu.

Swoją wiedzę pogłębiali liczni uczestnicy wydarzeń: PROGRAM CZYSTE POWIETRZE SZANSĄ DLA BUDOWNICTWA W CZASIE SPOWOLNIENIA NA RYNKU, seminarium BUDOWNICTWO SPOŁECZNE JAKO SZANSA NA WŁASNE MIESZKANIE W CZASACH KRYZYSU, konferencji NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W BUDOWNICTWIE. Dużą frekwencją cieszyły się spotkania dedykowane branży BHP: BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE OBIEKTÓW BUDOWLANYCH oraz CZY OGIEŃ MOŻNA POSKROMIĆ? Ryzyko, ubezpieczenia, likwidacja szkód. W ramach konferencji BUDOWA. STOP WYPADKOM! KOORDYNATOR DO SPRAW BHP FUNDAMENTEM BEZPIECZNEJ BUDOWY zaprezentowano dobre praktyki, których celem jest ograniczenie zagrożeń wypadkowych występujących przy wykonywaniu prac budowlanych. Na stoisku Ministerstwa Rozwoju i Technologii codziennie można było wziąć udział w prezentacjach dotyczących m.in. nowych programów, zmian w prawie, wsparcia finansowego i działań proeksportowych dla branży budowlanej. Temat budownictwa prefabrykowanego, energooszczędnego, pasywnego czy zero-energetycznego podjęty został w ramach konferencji „Drewno - budowlanym materiałem przyszłości” a także podczas wydarzenia: „Zero, a cieszy”. O ochronie klimatu, konieczności termomodernizacji i ponownym wykorzystaniu surowców przy produkcji stolarki budowlanej rozmawiano na konferencjach: "Profile okienne z PCW i ich łańcuch wartości kluczem do ochrony klimatu i rozwoju biznesu. Stowarzyszenie EPPA dla branży okiennej w Polsce i Europie” oraz „Potencjał rynku remontowego w Polsce. Koalicja Termomodernizacji”.
Chemia budowlana - Fot. mtp
Fot. mtp

Strefy pokazowe dla profesjonalistów i pasjonatów


Szósta edycja MONTERIADY, organizowanej przez Związek Polskie Okna i Drzwi wraz z Partnerami, to prawdziwe święto dobrego montażu i solidna porcja praktycznej budowlanej wiedzy. Dzięki pokazom montażu okien, drzwi i bramy garażowej oraz prezentacji odpowiednich narzędzi i ubioru, uczestnicy mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami, które pozwalają oszczędzać cenną energię.

W zaplanowanej przez czasopismo „Świat Kominków” Strefie Ognia, odwiedzający targi BUDMA w jednej przestrzeni mogli zapoznać się z różnorodnością kominkowego ognia, ofertą producentów urządzeń i paliw oraz uzyskać porady od specjalistów z branży kominkowej. Nie lada gratką był pokaz budowy pieca chlebowego i kuchni kaflowej.

Ciekawą atrakcję stanowił PROJEKT KANGOO od Narzędzioholików, podczas którego można było zapoznać się i przetestować szeroką ofertę najbardziej liczących się marek na rynku, jak również podpatrzyć proces realizacji zabudowy serwisowej samochodu Renault Kangoo. W tej samej przestrzeni odbywał się MINI CRANE OPERATOR CHALLENGE od Ligi Mistrzów Operatorów, czyli pokazy, prezentacje oraz zawody dedykowane dla operatorów mini żurawi.

Dużym zainteresowaniem fachowców i „złotych rączek”, zajmujących się pracami budowlanymi i wykończeniowymi, cieszyła się strefa Grupy Prace Wykończeniowe - zrzeszającej wykonawców, inwestorów, producentów i pasjonatów - w ramach której odbywały się szkolenia praktyczne, prezentacje technologii, materiałów budowlanych i narzędzi stosowanych w pracach wykończeniowych.

Imponująco prezentował się salon dachowy. Liderzy branży dekarskiej oferowali swoje produkty w pawilonie nr 6 - to właśnie tam znajdowało się wszystko, co potrzebne jest na "dachu”. Przestrzeń aktywności Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy podzielona została na dwie strefy: konferencyjno-pokazową – odbywały się w niej interaktywne pokazy i wystąpienia zaproszonych gości, oraz zawodów – przeprowadzono II edycję Międzyszkolnych Zawodów Branżowych „Młodzieżowy Mistrz Dekarstwa”. Pokaz swoich umiejętności prezentowali również parkieciarze - tu z kolei "działo się" dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Parkieciarze Polscy, którego członkowie popisywali się niebywałym kunsztem parkieciarskim. Warsztatom towarzyszyła oferta sprzętu i produktów dedykowanych podłogom. Z kolei podczas turnieju Złota Kielnia swoje umiejętności sprawdzali uczniowie szkół średnich.

Chemia budowlana - Fot. mtp
Fot. mtp

Przestrzenie w duchu REUSE


Ponowne wykorzystanie architektonicznej i urbanistycznej tkanki, trend RE-USE, efekty rozpłytowywania, nadbudowy i regeneracja osiedli to wybrane zagadnienia, które poruszyli uczestnicy Forum Designu i Architektury w dniach 1-2 lutego 2023, w trakcie trwania targów BUDMA w Poznaniu. Dwudniowe spotkanie zostało wypełnione wykładami i debatami, które odbywały się pod ogólnym hasłem ODNOWA z podtytułem „świadomie o energii”. Gościem specjalnym pierwszego dnia Forum D&A był Rafał Grzelewski, reprezentant Grupy 5 Architekci, który prowadził projekt Monopolis – udaną rewitalizacje nieistniejących już zakładów Monopolu Wódczanego z 1902 roku w Łodzi. Obecnie dawna fabryka jest przestrzenią dla nowoczesnych biur, teatru, amfiteatru, ARTgalerii, oraz muzeum. Zwieńczeniem dwudniowego Forum D&A była prelekcja gościa specjalnego - Alexandra Schwarza, David Chipperfield Architects z Berlina - profesora „Budownictwa i Projektowania Publicznego” na Uniwersytecie w Stuttgarcie oraz partnera w Pracowni Architektonicznej David Chipperfield w Berlinie, w której jako dyrektor ds. projektowania, jest odpowiedzialny za wiele projektów i konkursów, w tym Neues Museum i James-Simon-Galerie na berlińskiej Wyspie Muzeów, Muzeum Literatury Nowoczesnej w Marbach i Muzeum Folkwang w Essen. W pawilonie 3A, gdzie odbywała się architektoniczna część BUDMY, można było również oglądać strefę 1m/ARCH – przegląd pracowni architektonicznych oraz wystawę prac laureatów konkursu Szkice Architektoniczne – Adaptacje, Przebudowy, Odbruki.

BUDMA i WinDoor-tech - razem dla stolarki


Ekspozycji targów BUDMA towarzyszyły Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram, Fasad WinDoor-tech, tworząc świetnie uzupełniającą się ofertę dla branży stolarki otworowej. Kilkaset nowości, premiery światowe i rozwiązania z zakresu automatyzacji oraz robotyzacji przyciągnęły do Poznania tłumy zwiedzających. To był czas intensywnych poszukiwań innowacyjnych rozwiązań w wymagających czasach. Wystawcy nie zawiedli tych oczekiwań prezentując asortyment usprawniający i optymalizujący procesy produkcji w stolarce otworowej. Tegoroczna, podwójna siła targów WinDoor-tech i BUDMY dowiodła, że polskie okna i drzwi wyznaczają standardy i docierają na światowe rynki, a ich ekspansja zaczyna się właśnie na targach w Poznaniu.

Już teraz serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w 32. edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, która odbędzie się w dniach 30 stycznia - 2 lutego 2024 r.

Autor: MTP - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy MTP
Nowości z firmy MTP
Czytelnia firmy MTP
Poradnik firmy MTP
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt