chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Hydroizolacja – dlaczego warto ją przeprowadzić?

Hydroizolacja – dlaczego warto ją przeprowadzić?

21.11.2022
Właściwe zabezpieczenie domu gwarantuje brak problemów z wilgocią, które są dużym zagrożeniem dla budynku i człowieka. Bez odpowiedniej izolacji woda może uszkodzić konstrukcję, a przy wysokiej wilgotności wzrasta ryzyko pojawienia się na powierzchni grzybów oraz pleśni – mikroorganizmów szkodliwych dla stanu technicznego domu, a także naszego zdrowia. Z tego powodu warto zdecydować się na hydroizolację domu, która zabezpieczy budynek przed szkodliwym działaniem wody i przedłuży żywotność materiałów, z których jest wykonany. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, przeprowadzając ją!

Chemia budowlana - Fot. JURGA
Fot. JURGA

Jaki materiał hydroizolacyjny wybrać?


W asortymencie producentów preparatów przeznaczonych do wykonywania hydroizolacji są dostępne izolacje jednokomponentowe i dwukomponentowe. Podczas ich wyboru należy zwrócić uwagę na dwa istotne czynniki – łatwość aplikacji oraz przeznaczenie. Hydroizolacje jednokomponentowe cechują się niezwykłą wygodą przy przygotowaniu. Z reguły są sprzedawane jako gotowe do użycia. Produkt wystarczy jedynie wymieszać i nałożyć. Z kolei izolacje dwukomponentowe cechują się wyższymi parametrami technicznymi i szerszym zakresem stosowania.

Chemia budowlana - Fot. JURGA
Fot. JURGA

Hydroizolacja tarasu i balkonu


To dwa miejsca, które są najbardziej narażone na działanie zmiennych temperatur i wilgoci, ponieważ znajdują się poza obrysem budynku. Dlatego, aby odpowiednio je zabezpieczyć, warto wykonać hydroizolację za pomocą preparatu izolującego IZOMASS 2K firmy JURGA, potocznie nazywanego szlamem izolacyjnym. To dwuskładnikowa masa uszczelniająca na bazie cementu, dodatków mineralnych i żywicy polimerowej. Zapewnia doskonałe właściwości uszczelniające, charakteryzuje się dużą przyczepnością i tworzy trwale elastyczną, wodoodporną powłokę. Z jej pomocą można ochronić powierzchnie nie tylko przed działaniem wody, ale również wpływem promieni UV.

REKLAMA:


Hydroizolacja piwnic


Aby odpowiednio zabezpieczyć dom, szczególną uwagę trzeba poświęcić również wszystkim miejscom, znajdującym się poniżej poziomu terenu. Pod wpływem wód gruntowych, opadów czy też roztapiającego się śniegu w piwnicach czy suterenach może pojawić się wilgoć. Przy wykonaniu hydroizolacji ścian zewnętrznych można wykorzystać materiały bitumiczne, czy też wspomniany wyżej produkt IZOMASS 2K. Szlam izolacyjny ma doskonałe właściwości izolujące, w tym odporność na działanie wody pod ciśnieniem. Sprawdzi się tez idealnie przy zabezpieczaniu posadzki piwnicy przed podciąganiem kapilarnym wody z gruntu. Powstała pod okładzinami ceramicznymi powierzchnia izolacji jest paroprzepuszczalna, elastyczna i wodoodporna.

Chemia budowlana - Fot. JURGA
Fot. JURGA
Chemia budowlana - Fot. JURGA
Fot. JURGA

Hydroizolacja wnętrza


Warto zrobić hydroizolację również wewnątrz domu, w pomieszczeniach, które są szczególnie narażone na działanie wilgoci. W kuchniach i łazienkach pod okładziny ceramiczne można użyć jednokomponentowej izolacji FOLMIX IN. To masa przeznaczona do uszczelniania miejsc wewnątrz budynków wystawionych na czasowy kontakt z wodą czy wilgocią. Preparat stosuje się na typowe podłoża budowalne tj. beton, tynki cementowo-wapienne i gipsowe, wylewki anhydrytowe i cementowe, jastrychy itp. Natomiast w przypadku powierzchni krytycznych, takich jak płyty G-k, OSB, drewno, podłoża drewnopochodne zaleca się zastosować folię w płynie o wysokiej elastyczności FOLMIX PLUS. Doskonały produkt do hydroizolacji prysznica bez brodzika.

Dzięki zastosowaniu powyższych produktów stworzymy na powierzchni trwałą, elastyczną i nieprzepuszczalną powłokę, dzięki której będziemy cieszyć się „suchym” domem przez lata.

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Wiadomości powiązane
Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt