chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » SILIKON L DO LUSTER LAKMA Z CERTYFIKATEM BREEAM & LEED

SILIKON L DO LUSTER LAKMA Z CERTYFIKATEM BREEAM & LEED

24.10.2022
LAKMA, jako polski producent chemii budowlanej, nieustannie dąży do spełniania najwyższych standardów z zakresu zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Dlatego też kolejnym krokiem, który został poczyniony w kierunku tzw. „zielonego budownictwa” jest otrzymanie certyfikacji LEED i BREEM dla jednego z naszych sztandarowych produktów jakim jest Silikon L do Luster LAKMA.

W praktyce oznacza to, że wyrób ten cechuje się bardzo niskim współczynnikiem LZO, czyli emisją lotnych związków organicznych do atmosfery. Przekłada się to na wysoką jakość powietrza wewnątrz budynku oraz wysoką ilość przyznanych punktów w tej kategorii dla danego budynku.

Chemia budowlana - Fot. Lakma
Fot. Lakma

Czym jest certyfikacja BREEAM & LEED?


BREEAM i LEED są to certyfikaty ekologiczne, które stanowią obiektywne potwierdzenie, że budynek mieszkalny, biurowy lub usługowy spełnia wymogi niezbędne do uznania go za zaprojektowany i zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W zależności od wybranego systemu chodzi tu o takie wskaźniki, jak: innowacyjność, wykorzystanie materiałów i surowców ekologicznych, zużycie wody i energii, jakość powietrza we wnętrzu czy zrównoważone zagospodarowanie terenu.System LEED (Leadership in Energy & Environmental Design) jest amerykańskim systemem służącym do certyfikacji obiektów deweloperskich na każdym etapie cyklu życia budowy.

System BREEAM (Building Research Establishment’s Environmental Assessment Method) to brytyjski system powstały w 1990 r., który został ustanowiony przez Building Research Establishment (BRE). Opiera się on na wielokryteriowym systemie oceny jakości budynków i ich oddziaływaniu na środowisko.

REKLAMA:

Certyfikacja, a produkty chemii budowlanej


Zarówno w certyfikacji LEED jak i BREEAM projektom budowlanym przyznawana jest punktacja, która zależna jest w dużym stopniu od wybranych produktów budowlanych. Mamy tu na myśli zarówno podstawowe produkty budowlane jak zaprawy czy materiały termoizolacyjne, ale również produkty wykończeniowe, które przekładają się potem na poziom uzyskanego certyfikatu.Wybór materiałów nie jest wcale taki prosty. O ile w tradycyjnym projekcie budowlanym głównym wyznacznikiem jest cena i parametry jakie zakłada projektant, o tyle w projektach starających się o certyfikaty ekologiczne na wybór materiałów wpływa znacznie więcej czynników. Konsultant LEED czy też asesor BREEAM staje przed trudnym zadaniem wyboru takiego materiału, który oprócz dobrego dopasowania się do projektu, spełni wyśrubowane normy.

Autor: Lakma - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Lakma
Nowości z firmy Lakma
Czytelnia firmy Lakma
Poradnik firmy Lakma
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt