chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Ciepło i komfort już tej zimy

Ciepło i komfort już tej zimy

11.08.2022
Termo Organika, partner Omenaa Foundation zaangażował się w adaptację starej szkoły w Grzybowie w nowoczesną placówkę pomocową przeznaczoną głównie dla bezdomnych zwierząt. Lider rynku ociepleń we współpracy z fundacją Omeny Mensah dostarczył swoje najwyższej jakości styropiany, kleje i tynki. Kompletny system ociepleń zapewni komfortowe warunki cieplne we wnętrzach obiektu oraz znacząco ograniczy koszty związane z ogrzewaniem budynku.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Remontowany budynek po byłej szkole w Grzybowie, małej wsi pod Mławą staje się kilkusetmetrowym, nowoczesnym ośrodkiem pomocy.

Ciepłe schronienie zimą


Placówka już funkcjonuje mimo wciąż trwających prac adaptacyjnych. W obecnym sezonie budowlanym zaplanowano jedną z najważniejszych prac remontowych, czyli termomodernizację budynku, która zapewni odpowiednią temperaturę jego wnętrz dla zwierząt, pracowników i gości ośrodka. Obiekt gwarantuje najlepsze warunki dla czworonogów, m.in. brak klatek na rzecz wydzielonych boksów wewnątrz budynku, punkt weterynaryjny oraz specjalny sprzęt rehabilitacyjny. Co bardzo ważne placówka w nadzwyczajnych sytuacjach pełni również „funkcje hotelowe” zapewniając schronienie najbardziej potrzebującym.
Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

- Nasz ciepły dom może pomieścić wiele istnień i być schronieniem nie tylko dla zwierząt. Drzwi są otwarte dla każdego, co najlepiej pokazał wybuch wojny na Ukrainie. Mimo, iż remont budynku nie jest jeszcze skończony, to już udało się nam stworzyć bezpieczną oazę z godnymi warunkami. Włożony dotychczas wysiłek, m.in. w wymianę dachu, okien, instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej oraz stworzenie łazienek i pokoi dla wolontariuszy pozwolił udostępnić ośrodek dla uchodźców – mówi Artur Dzieniszewski, twórca ośrodka i współpracownik Omenaa Foundation. - Od końca lutego w Grzybowie znalazło schronienie 19 osób z Ukrainy, wszystkim udało się pomóc na tyle, że dzisiaj prowadzą już sami samodzielnie swoje gospodarstwa domowe.

REKLAMA:

Największy producent styropianu i kompletnego systemu ociepleń od niemal dekady współpracuje z fundacją Omeny Mensah, wspierając organizację w różnych projektach prospołecznych.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Konsekwentna pomoc potrzebującym


Termo Organika to długoletni partner fundacji, który wspiera projekty Omenaa Foundation nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Spółka między innymi przez wiele lat wspierała budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie, którą stworzyła fundacja. Lider rynku ociepleń dostarczył nawet swoje farby do pomalowania jej wnętrz. Termo Organika nie jest również obojętna na wojnę w Ukrainie. Od początku agresji Rosji na sąsiada firma włączyła się aktywnie w pomoc na rzecz Ukrainy i Ukraińców, także w ramach współpracy z Omenaa Foundation. Spółka dostarczyła swoje najlepsze farby do wnętrz do pomalowania ośrodka wparcia RIO dla Ukraińców, który powstał dzięki zaangażowaniu Fundacji. Ośrodek mieści się na powierzchni blisko 500 m kw. w specjalnie do tego celu zaadoptowanych pomieszczeniach biurowych Parku Rozwoju przy ulicy Konstruktorskiej 12 w Warszawie.
Przeczytaj również: Wielki sukces Omeny!
- Cieszymy się, że mogliśmy kolejny raz pomóc potrzebującym. Nasza firma dostarczyła najwyższej jakości materiały do ocieplenia ośrodka w Grzybowie, które zapewnią optymalną temperaturę wnętrza dla jego pensjonariuszy przy minimalnych kosztach ogrzewania – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organika. - Cieszymy się, że mogliśmy pomóc Fundacji i jej wspaniałym przyjaciołom z wielkimi, otwartymi sercami. My też w miarę naszych możliwości staramy się nieść pomoc, a działania prospołeczne i charytatywne są wpisane w DNA naszej firmy.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Termo Organika posiada doświadczenie w niesieniu pomocy, ponieważ od ponad dekady wspiera stale trzy ośrodki społeczne na terenie kraju. Firma od razu włączyła się również w pomoc na rzecz Ukrainy. Termo Organika już w marcu br. roku wsparła finansowo Polską Misję Medyczną, która zapewniła opiekę medyczną dzieciom w oblężonym Kijowie. Lider rynku ociepleń pomagał również zwierzętom. Kilka lat temu zorganizował autorski projekt pomocowy na rzecz czworonożnych przyjaciół. By psy nie marzły zimą, firma ociepliła najcieplejszymi styropianami ich boksy i klatki w największym, warszawskim schronisku dla zwierząt „Na Paluchu”.

Autor: Termo Organika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Termo Orga
Nowości z firmy Termo Organika
Czytelnia firmy Termo Organika
Poradnik firmy Termo Organika
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt