chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » PPG: Laboratorium Politechniki Śląskiej zyskało nowe kolory!

PPG: Laboratorium Politechniki Śląskiej zyskało nowe kolory!

09.08.2022
PPG (NYSE:PPG) ogłosiło dziś, że Laboratorium chemiczne Katedry Technologii Chemicznej, Organicznej i Petrochemii na Politechnice Śląskiej w Gliwicach przeszło metamorfozę. W ramach projektu COLORFUL COMMUNITIES® pracownia została w całości wyremontowana i wyposażona w nowe meble i sprzęty laboratoryjne. Dodatkowo, dzięki muralom, wnętrze zyskało nowe kolory. Projekt renowacji laboratorium rozpoczął się w 2017 i realizowany był w kilku etapach. Łączna wartość inwestycji wyniosła 420 tys. zł, a jej fundatorem była firma PPG, która od lat współpracuje z Uczelnią na różnych polach.

Chemia budowlana - Fot. PPG
Fot. PPG

- Wieloletnia współpraca z firmą PPG obejmuje zarówno obszar dydaktyczny, jak i badawczy. Ta kooperacja jest dla nas bardzo ważna, nie tylko ze względu na wsparcie finansowe. Cieszymy się, że dzięki wspólnemu działaniu nasza Uczelnia ma możliwość uczestnictwa w tzw. edukacji nieformalnej. Program Colorful Communities jest niezwykle inspirujący. Daje możliwość do integracji, a w efekcie stworzenia nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni, która na lata posłuży studentom – mówi, dr hab. inż. profesor Politechniki Śląskiej, Beata Orlińska, kierownik Katedry Technologii Chemicznej, Organicznej i Petrochemii.

Chemia budowlana - Fot. PPG
Fot. PPG
Chemia budowlana - Fot. PPG
Fot. PPG

Remont laboratorium na Politechnice Śląskiej – współpraca uczelni i firmy PPG


PPG w swojej strategii zobowiązuje się do aktywnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Firma od rozpoczęcia działalności realizuje tę zasadę, także poprzez zaangażowanie w kwestie społeczne i wspieranie ważnych, perspektywicznych inicjatyw. W tym celu PPG współpracuje z godnymi zaufania partnerami, wnoszącymi właściwą wiedzę merytoryczną i doświadczenie.- Głównym celem dofinansowania uczelni przez PPG we wcześniejszych latach było doposażanie laboratoriów w ramach działań wspierających rozwój STEM. Dotacja na lata 2020-2022 przeznaczona została na remont jednego z najgorzej wyglądających laboratoriów, w którym docelowo znalazły się ufundowane wcześniej sprzęty – mówi Magdalena Olszewska, Corporate Communications and PR Manager, PPG & Tikkurila.

Finalnym elementem gliwickiego projektu było wspólne malowanie murali przez pracowników-wolontariuszy z firmy PPG oraz przedstawicieli uczelni. Do ich wykonania użyto farb SIGMA COATINGS oraz DEKORAL® Professional - serii wyrobów opracowanych z myślą o profesjonalnych wykonawcach, które dzięki zaawansowanym rozwiązaniom gwarantują doskonałą ochroną oraz trwałość powłoki. Prace nadzorowała artystka Magdalena Kapela.

Chemia budowlana - Fot. PPG
Fot. PPG
Chemia budowlana - Fot. PPG
Fot. PPG

- Zależało mi, aby finalnie stworzyć projekt, który będzie inspirował młodych chemików do działania i twórczej pracy, a jednocześnie wpisywał się w atmosferę miejsca. Dlatego na muralach pojawiły się elementy wyposażenia pracowni. Intensywne barwy, duże formy i szerokie kąty dodatkowo wpływają na pobudzenie wyobraźni. Pomocne w realizacji zamysłu artystycznego były specjalnie wyselekcjonowane farby PPG. Farby mają bardzo mocny pigment, to bardzo ważne z uwagi na jakość pracy i finalnego odbioru – komentuje pani Magdalena Kapela.

REKLAMA:

Stworzenie murali na uczelni wpisało się w kampanię „New Paint for a New Start”, dedykowaną placówkom edukacyjnym, a będącą częścią globalnego programu PPG Colorful Communities. W ramach projektu, tylko w lipcu br. pomalowanych zostało 25 szkół na całym świecie. Celem akcji jest ułatwienie uczniom i studentom powrotu do nauki stacjonarnej po pandemii.

Autor: PPG Deco Polska Sp z o.o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy PPG Deco P
Nowości z firmy PPG Deco Polska Sp z o.o.
Czytelnia firmy PPG Deco Polska Sp z o.o.
Poradnik firmy PPG Deco Polska Sp z o.o.
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt