chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Super inwestycja nie tylko na trudne czasy

Super inwestycja nie tylko na trudne czasy

05.05.2022
Sezon budowlany rozpędza się z dnia na dzień, niemal jak inflacja. Dlatego już dziś warto podjąć decyzję, by ocieplić dom w tym roku. Eksperci budowlani i inwestycyjni są zgodni - termoizolacja budynku to jedna najlepszych i najpewniejszych inwestycji, gwarantująca w okresie grzewczym oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych. Co istotne, zapewnia komfort cieplny oraz zdrowy mikroklimat wnętrz domu, ciepło zimą i przyjemny chłód latem i to bez klimatyzacji.

Chemia budowlana - Fot.Termo Organika
Fot.Termo Organika
Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Ocieplenie budynków to obecnie europejski standard, który wspiera również polskie państwo ulgą termomodernizacyjną, czy programem Czyste Powietrze.

Chemia budowlana - Fot.Termo Organika
Fot.Termo Organika
Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Zapewnij komfort i oszczędź pieniądze


Na opłacalność inwestycji dodatkowo wpływają stale rosnące ceny energii, które podnoszą koszty ogrzewania. Do niedawna średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego domu stanowiły nawet 70 procent wszystkich kosztów jego eksploatacji. Teraz ten współczynnik uległ wzrostowi, a budynek nieocieplony lub nieodpowiednio ocieplony notuje około 50-procentowe straty ciepła. Eksperci zalecają wykonanie termoizolacji, najlepiej materiałami o wysokich parametrach jakościowych, pochodzącymi od jednego producenta w kompletnym systemie ociepleń. Tylko takie rozwiązanie w połączeniu z profesjonalnym wykonawstwem, zapewnia optymalną oszczędność energii oraz właściwy mikroklimat w domu. Zastosowanie kompletnego systemu Termonium, który oparty jest na najcieplejszym, grafitowym styropianie Termonium Plus fasada z lambdą 0,031 W/(mK) gwarantuje oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych rocznie. Oczywiście płyty styropianowe muszą być odpowiedniej grubości, najlepiej powyżej 15 cm.
REKLAMA:

- Pamiętajmy, że ceny prądu, gazu, oleju opałowego, węgla, drewna czy biomasy osiągają nowe rekordy. Dlatego bez względu na to jak ogrzewasz swój dom i tak przepłacisz, jeśli nie ograniczysz zużycia energii poprzez wykonanie skutecznej termoizolacji domu - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki. – Nasz system ociepleń Termonium już w ubiegłym roku stał się hitem sezonu budowlanego. Prawdopodobnie dlatego, że Polacy coraz częściej stawiają na sprawdzoną jakość materiałów, szczególnie gdy budują lub ocieplają dom dla siebie. Wybierają wypróbowane rozwiązania, unikają ryzyka zakupu towarów o wątpliwych parametrach.

Chemia budowlana - Fot.Termo Organika
Fot.Termo Organika
Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Bezwzględnie opłacalna inwestycja


Zastosowanie nawet najbardziej ekonomicznego źródła energii do ocieplenia domu nie zrekompensuje oszczędności, jakie uzyskasz dzięki ociepleniu budynku. Należy mieć na uwadze również fakt, że termo inwestycja redukująca zużycie energii znacząco ogranicza również emisję CO2, co pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. Na polskim rynku materiałów termoizolacyjnych niekwestionowanym liderem jakości jest Termo Organika, której styropiany posiadają prestiżowe rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej i jako jedyne przeszły pozytywnie wszystkie 18 kontroli parametrów przeprowadzonych przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego i podległe mu placówki kontrolne (raporty pokontrolne są dostępne tutaj: www.gunb.gov.pl/probki ).

Autor: Termo Organika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Termo Orga
Nowości z firmy Termo Organika
Czytelnia firmy Termo Organika
Poradnik firmy Termo Organika
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt