chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Pięknie, energooszczędnie, zdrowo – nowy numer Baumit Magazynu już na was czeka!

Pięknie, energooszczędnie, zdrowo – nowy numer Baumit Magazynu już na was czeka!

08.12.2021
Czy wykończenie ścian wewnętrznych może zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusami, takimi jak m.in. SARS-CoV-2? Czy rzeczywiście warto ocieplać budynki? Co potrafią współczesne tynki elewacyjne? Co nowego w świecie architektury i budownictwa? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania, warto zajrzeć do najnowszego wydania Baumit Magazynu, który właśnie trafił do dystrybucji i jest dostępny także w postaci e-wydania.

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit
Bezpłatne wydanie Baumit Magazynu to jak zawsze spora porcja praktycznej wiedzy na temat wykańczania wnętrz i elewacji, przeznaczona dla architektów, wykonawców, inwestorów… wszystkich, którym bliska jest filozofia życia w zdrowej, pięknej, energooszczędnej przestrzeni. To obowiązkowa lektura dla każdego, komu zależy na mieszkaniu w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

O tym, że jakość powietrza wywiera istotny wpływ na nasze samopoczucie, wiadomo nie od dziś. Jako że dużo i coraz więcej czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy zwracać uwagę na klimat, jaki w nich panuje. Pomóc w tym mogą odpowiednie materiały zastosowane do wykończenia lub remontu domu. W bieżącym wydaniu półrocznika przeczytacie m.in. o tym jak ściany mogą wspierać zdrowie i chronić przed wirusami oraz infekcjami, do których najczęściej dochodzi właśnie wewnątrz budynków.
REKLAMA:


Osoby zainteresowane przyjaznym środowiskiem życia zainteresuje również cykl artykułów z serii „Zdrowe życie zaczyna się od zdrowego mieszkania”. Z artykułu „Ocieplenie robi różnicę” dowiecie się, jakie korzyści daje odpowiednie ocieplenie ścian zewnętrznych – zdradzamy, że nie chodzi wyłącznie o niższe rachunki za prąd. Zgłębiając lekturę tekstu „Kreatywna elewacja” odkryjemy możliwości nowoczesnych wypraw wierzchnich w zakresie kreowania wyglądu ocieplonych fasad. Z kolei publikacja „Ważny element systemu” przypomni nam o istotnej roli zaprawy klejowo-szpachlowej w systemie ETICS i wpływie jej poszczególnych właściwości na trwałość elewacji i komfort użytkowania budynków.

To jednak nie wszystko, co czeka na was w tym numerze. Jak zwykle nie zabrakło w nim również tematów dotyczących architektury, która jest również ważnym elementem w kontekście jakości naszego życia. Na łamach magazynu przeczytacie o rozstrzygnięciu konkursu Fasada Roku 2021, a także poznacie jego wybranych uczestników. Mowa o budynkach wielorodzinnych W Apartments w Warszawie („Kameralnie w wielkim mieście”), Braniborska 44 we Wrocławiu („Minimalizm za złotą bramą”) oraz Perłowa Dolina w Bydgoszczy („Budynek opleciony wstęgami balkonów”), zespole domów jednorodzinnych Ostoja Kampinos E4 k. Warszawy („Osiedle czterech wymiarów”) oraz Dworze Włościejewki, który zyskał drugą młodość dzięki przeprowadzonym pracom renowacyjnym („Nowa historia dworu we Włościejewkach”).

Pozostając przy architektonicznych dziełach sztuki, waszej uwadze polecamy również lekturę tekstu „Sztuka ukryta za białą kurtyną”, którego bohaterem jest budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej MO w Wilnie, który został uhonorowany nagrodą Baumit Life Challenge 2021 przez międzynarodowe jury złożone z architektów.Jeśli natomiast regularnie pracujecie z materiałami Baumit i lubicie otrzymywać nagrody, koniecznie przeczytajcie o nowej edycji Baumit Klubu, która startuje już 1 lutego 2021 r. – dla klubowiczów przygotowano wiele niespodzianek.

Co jeszcze ciekawego znalazło się w ramówce tego wydania? Najlepiej przekonać się o tym samemu. Edycja papierowa już wkrótce trafi do 5500 Przyjaciół i Partnerów biznesowych firmy Baumit, a e-wydanie już teraz jest dostępne dla każdego, kto pragnie żyć zdrowiej i bardziej świadomie – można je pobrać ze strony www.baumit.com. Przyjemnej lektury!

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Baumit
Nowości z firmy Baumit
Czytelnia firmy Baumit
Poradnik firmy Baumit
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt