chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Nowość ISOVER i WEBER: niepalne ocieplenie elewacji ETICS

Nowość ISOVER i WEBER: niepalne ocieplenie elewacji ETICS

04.10.2021
Najpowszechniej stosowanym sposobem na ocieplenie elewacji polskich budynków jest metoda lekka mokra, czyli ETICS, znana też jako BSO. Inżynierowie ISOVER i WEBER opracowali wspólne rozwiązanie w tym zakresie, zapewniające walory cieplne na poziomie obowiązujących Warunków Technicznych 2021, a na tle innych dostępnych na rynku systemów wyróżniające się bezpieczeństwem pożarowym, trwałością, właściwościami mechanicznymi i dbałością o estetykę.

Chemia budowlana - Fot. ISOVER, WEBER
Fot. ISOVER, WEBER

Dlaczego ocieplamy metodą ETICS?


Metoda ETICS znana dawniej w Polsce jako lekka mokra stosowana jest od dziesiątków lat bez istotnych zmian w sztuce budowlanej – dlatego jest dobrze znana szerokiemu gronu fachowców, wiele ekip wykonawczych ma w niej doświadczenie. Powszechnie dostępne są materiały izolacyjne do ETICS oraz akcesoria montażowe, metoda nie wymaga też żadnych wyrafinowanych narzędzi.

Efektywność i trwałość ocieplenia ETICS zależna jest w równej mierze od odpowiedniej chemii budowlanej i siatek zbrojących, jak i od materiału izolacyjnego, którego mechanika i dokładność wymiarowa odgrywa kluczową rolę. Efektem właściwego połączenia elementów są oszczędności w kosztach ogrzewania, a także komfort termiczny, akustyczny i dobrej jakości powietrze w budynku. 

Chemia budowlana - Fot. ISOVER, WEBER
Fot. ISOVER, WEBER

Dlaczego do ocieplenia elewacji wybieramy wełnę?


Na rynku materiałów budowlanych jest spory wybór materiałów ociepleniowych. W większości mają porównywalne walory termiczne, ale znacząco różnią się znacznie pod względem innych parametrów, głównie chodzi tu o palność, która ma przełożenie na bezpieczeństwo pożarowe.

Fasoterm 35, czyli wełna stanowiąca bazę systemu ISOVER i WEBER, to produkt niepalny, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowników podczas wystąpienia pożaru i hamuje jego rozprzestrzenianie się, zmniejszając straty materialne.

Dodatkowym atutem wełny jest paroprzepuszczalność - umożliwia przenikanie pary wodnej i zmniejsza ryzyko zawilgocenia ścian od wewnątrz, zwłaszcza w budynkach o mało efektywnej wentylacji. Ponadto wełna w przeciwieństwie do innych materiałów znakomicie tłumi hałas, co ma znaczenie dla komfortu zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i biurach, hotelach czy placówkach handlowych.

Siła elementów - przewaga całości


Wybór celowo dobranego i zweryfikowanego przez inżynierów systemu ETICS – materiału izolacyjnego i chemii wraz z siatkami i akcesoriami - to gwarancja, że jego elementy będą kompatybilne i skutecznie wykonają swoje zadanie, jakim jest utrzymanie ciepła w środku budynku.

Rekomendowanym rozwiązaniem jest system ISOVER i WEBER, obejmujący wełnę w płytach Fasoterm 35 oraz dobrane do niej produkty WEBER wchodzące w skład systemu weber.therm WM. Gama zawierająca różnego rodzaju tynki i farby elewacyjne pozwala ocieplić zarówno budynki nowe, jak i poddawane renowacji.
 

Elewacja lekka mokra w wydaniu ISOVER i WEBER


Zastosowanie systemu ETICS ISOVER i WEBER to gwarancja niepalności fasady (klasa A1 dla wełny), doskonałej izolacji cieplnej λD= 0,035 W/(m*K), mającej wpływ na komfort użytkowania budynku i realnie obniża koszty jego ogrzewania oraz tworzy właściwy mikroklimat, dzięki niskiemu współczynnikowi oporu dyfuzyjnego pary wodnej.

Ponadto parametry systemu pozwalają na osiągnięcie zgodnej z Warunkami Technicznymi 2021 efektywności izolacji (U) przy zastosowaniu cieńszej warstwy materiału. W zależności od materiału, z jakiego zbudowana jest ściana zewnętrzna, już 15 cm wełny Fasoterm 35 pozwoli spełnić warunki techniczne w zakresie współczynnika przenikania ciepła obowiązujące od 2021 roku. 

REKLAMA:

Dokładność wymiarowa T5 powoduje, że mocowane płyty dobrze się licują i tworzą płaską powierzchnię, co upraszcza etap przygotowania warstwy zbrojonej. Jest to istotne dla wykonawcy w prawidłowym i szybkim wykonaniu systemu ociepleń ETICS. System składa się również z chemii budowlanej oraz tynków marki Weber.

Warianty systemu ISOVER i WEBER do ociepleń metodą lekką mokrą:


Zestaw 1:
⦁ Wełna: ISOVER Fasoterm 35
⦁ Klej do mocowania wełny i do siatki weberbase UNI W;
⦁ Siatka weber PH913
⦁ Grunt weber.prim compact
Do wyboru:
⦁ Tynk hydrofilowy weber.pas topdry AquaBalance
⦁ Tynk silikonowy weber.pas premium
⦁ Tynk mineralny weber TM314 malowany farbą silikonową weber FZ391
Zestaw 2:
⦁ Wełna: ISOVER Fasoterm 35
⦁ Klej do mocowania wełny i do siatki weberbase UNI W;
⦁ Siatka weber PH913
⦁ Grunt weber PG221
⦁ Tynk silikonowy weber TD341
Zestaw 3:
⦁ Wełna: ISOVER Fasoterm 35
⦁ klej do mocowania wełny weberbase UNI W,
⦁ klej do siatki weber KS123
⦁ siatka weber PH913,
⦁ grunt weber.prim compact.
⦁ silikonowy tynk modelarski weber.pas modelino C (imitacja betonu architektonicznego, imitacja muru z cegły, wykończenie na gładko)

Autor: Isover - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Isover, we
Nowości z firmy Isover, weber
Czytelnia firmy Isover, weber
Poradnik firmy Isover, weber
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt