chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » CEMEX na Terminalu LNG w Świnoujściu

CEMEX na Terminalu LNG w Świnoujściu

13.09.2021
CEMEX Polska jest dostawcą betonu dla generalnego wykonawcy rozbudowy Terminalu w Świnoujściu konsorcjum firm PORR S.A. i TGE Gas Engineering GmbH.

Chemia budowlana - CEMEX na Terminalu LNG w Świnoujściu

Najważniejsze elementy tej należącej do GAZ-SYSTEM inwestycji, to budowa trzeciego zbiornika na skroplony gaz ziemny, o pojemności około 180 tys. m3 oraz konstrukcja nowego nabrzeża dla statków do rozładunku, załadunku i bunkrowania LNG wraz z dedykowaną estakadą przesyłową.

CEMEX Polska ma dostarczyć beton na część lądową (onshore) oraz morską (offshore). Do rozbudowy terminalu zostaną wykorzystane m.in. szczególnie wymagające betony podwodne oraz beton hydrotechniczny. Ściany zbiornika będą wykonane z betonu kriogenicznego, który jest odporny na temperatury poniżej -195 °C.
REKLAMA:


Udział CEMEX w tej inwestycji potwierdza zaangażowanie firmy w strategię Future in Action i aktywności podejmowane na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym.
– Kluczowe inwestycje wymagają materiałów spełniających najwyższe standardy. Na potrzeby rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu zespół technologów betonu CEMEX opracował mieszanki, które cechują się doskonałymi parametrami jakościowymi. Pozwolą one na wieloletnie, bezpieczne użytkowanie powstającego obiektu – mówi Tomasz Szczepański, Senior Manager Mobile Business w CEMEX Polska.

CEMEX: Strategia Future in Action


Udział CEMEX-u w tym ważnym dla Polski projekcie wpisuje się w globalną strategię CEMEX dot. przeciwdziałania zmianom klimatu „Future in Action”, w ramach której firma deklaruje m.in. 40%-ową redukcję emisji CO2 z prowadzonej działalności produkcyjnej do 2030 roku (w porównaniu z poziomem emisji z 1990 roku). W tym roku firma zadeklarowała jednocześnie o 5 lat szybsze osiągnięcie wcześniej ustanowionego celu 35%-owej redukcji, tj. już w 2025 roku.

W Europie CEMEX może poszczycić się osiągnięciem 35% redukcji emisji CO2 już w 2020 roku, dlatego europejskie zakłady przyjęły cel zmniejszenia emisji  aż o 55% do 2030 roku, nawiązując w ten sposób do nowej strategii Unii Europejskiej w zakresie redukcji emisji CO2.
Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt