chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Nauka i zabawa podczas „Lata z CEMEX”

Nauka i zabawa podczas „Lata z CEMEX”

03.09.2021
CEMEX Polska zorganizował letnie zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz seniorów z okolic swoich zakładów cementowych w Chełmie i Rudnikach. Program „Lato z CEMEX”, realizowany już po raz drugi, stanowi odpowiedź na potrzeby lokalnych społeczności w dobie pandemii Covid-19.

Chemia budowlana - Nauka i zabawa podczas „Lata z CEMEX”

Z oferty programu „Lato z CEMEX” skorzystali najmłodsi mieszkańcy Chełma i Rudnik k. Częstochowy.
Dzieci z Lubelszczyzny uczestniczyły m.in. w warsztatach z robotyki, w trakcie których konstruowały z klocków różnorodne pojazdy i urządzenia. W sumie zajęcia odbyły się czterokrotnie i cieszyły się dużą popularnością – wzięło w nich udział blisko 90 dziewczynek i chłopców od 7. roku życia.

Wiele atrakcji czekało na najmłodszych chełmian także podczas spotkania poświęconego bezpieczeństwu. O swojej pracy opowiedzieli im ratownicy medyczni, strażacy i ratownicy wodni. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pojazdy wykorzystywane przez służby ratownicze – mali uczestnicy pozowali do zdjęć na skuterze wodnym, motocyklu i quadzie ratowniczym.

REKLAMA:


Chemia budowlana - Nauka i zabawa podczas „Lata z CEMEX”

W zajęciach poświęconych bezpieczeństwu wzięły udział także dzieci z Rudnik. Poznawały m.in. metody udzielania pierwszej pomocy medycznej osobom poszkodowanym, a także zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w lesie i podczas poruszania się po drodze. W Koninie k. Rudnik odbyły się ponadto warsztaty pt. „Eksperymenty”. Uczestnicy zajęć samodzielnie przeprowadzali doświadczenia naukowe, przekonując się, jak ciekawe są nauki przyrodnicze.

W ofercie programu „Lato z CEMEX” znalazły się także warsztaty dla seniorów z Rudnik i okolic. Wzięli oni udział w zajęciach edukacyjno-integracyjnych, odbywających się na terenie wyłączonego z eksploatacji Kamieniołomu Lipówka. W warsztatach botanicznych i zielarskich uczestniczyło w sumie ponad 80 osób z dwóch podczęstochowskich gmin.

– Ostatnie miesiące były trudne zarówno dla najmłodszych, jak i dla seniorów. Szkoły pozostawały zamknięte, a dzieci przez wiele tygodni uczyły się zdalnie, bez kontaktu z rówieśnikami. Wielu seniorów z kolei, z obawy przed pandemią, dobrowolnie poddawało się izolacji. Wszystko to utrudniło im nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z innymi ludźmi. „Lato z CEMEX” mogło dla nich wszystkich stanowić odskocznię od pandemicznej rzeczywistości – mówi Dominika Sztuka-Arak, Prezes Fundacji CEMEX Budujemy przyszłość, Koordynatorka ds. Wpływu Społecznego w CEMEX Polska.

Pierwsza edycja „Lata z CEMEX” odbyła się przed rokiem. Program powstał z myślą o dzieciach, które z powodu pandemii nie mogły uczestniczyć w wakacyjnych wyjazdach. W wydarzeniach zorganizowanych przez CEMEX Polska uczestniczyło wówczas blisko 140 dzieci i osób w wieku senioralnym.

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt