chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » VII Międzynarodowa Konferencja ETICS już we wrześniu!

VII Międzynarodowa Konferencja ETICS już we wrześniu!

10.08.2021
Trwają przygotowania do największego, krajowego spotkania branży ociepleniowej. W dniach 9-10 września 2021 roku w Ożarowie Mazowieckim, odbędzie się siódma edycja Międzynarodowej Konferencji ETICS, corocznego wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). W tym roku jego wiodącym tematem będzie rola ociepleń na drodze do neutralności klimatycznej i ekologicznej gospodarki, do których dąży Unia Europejska.

Chemia budowlana - VII Międzynarodowa Konferencja ETICS już we wrześniu!

Jak podkreśla dr inż. Jacek Michalak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń, po 11 grudnia 2019 roku nową strategię wzrostu gospodarczego w krajach UE może wyznaczyć Europejski Zielony Ład. Jego celem jest przekształcenie UE w sprawiedliwe i prosperujące społeczeństwo, żyjące w nowoczesnej, zasobooszczędnej i konkurencyjnej gospodarce, która w 2050 roku osiągnie zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych netto.
– Co ważne, założenia Europejskiego Zielonego Ładu oddzielają wzrost gospodarczy od wykorzystania zasobów naturalnych. Trudno zatem wyobrazić sobie skuteczne przestawienie gospodarek i społeczeństw krajów unijnych na nowe tory bez udziału branży ociepleniowej – wskazuje prezes Michalak. Dodaje także, że jest to debata na temat najważniejszego zadania, jakie stoi przed naszym pokoleniem. Wykłady poruszać będą także inne, aktualne dla branży ociepleń kwestie, takie jak bezpieczeństwo pożarowe elewacji, dialog z nadzorem budowlanym czy zagadnienia związane z trwałością systemów ETICS.

Podczas tegorocznej konferencji firmowanej przez SSO podjęte zostaną następujące tematy:
• Europejski Zielony Ład
• zrównoważony rozwój a ewolucja europejskich zasad wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych
• charakterystyki środowiskowe ETICS
• bezpieczeństwo pożarowe nowoczesnych elewacji
• badania rozprzestrzeniania ognia w dużej skali
• projekt zrównoważonego domu w klimacie zwrotnikowym suchym
• odporność ETICS na wzrost glonów jako cecha ich trwałości
• wykorzystanie materiałów rozbiórkowych/odpadowych, recykling
• przyszłość Construction Products Regulation
• nadzór rynku budowlanego w 2019 roku
REKLAMA:


Bieżące informacje dotyczące VII Międzynarodowej Konferencji ETICS oraz formularz rejestracyjny dla uczestników dostępne są na stronie internetowej: www.konferencjaetics.com.pl.

*****
Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) jest organizacją branżową polskich producentów systemów ETICS i ich komponentów. Misją stowarzyszenia jest propagowanie kompleksowych rozwiązań technologicznych o udokumentowanej jakości, gwarantujących trwałość, bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Inicjatywy podejmowane przez SSO wspierają rozwój energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa. Stowarzyszenie upowszechnia standardy prawidłowego wykonawstwa i nadzoru prac ociepleniowych oraz eksploatacji systemów ociepleń.
Organizacja działa od 2003 roku. W roku 2008 była jednym z założycieli europejskiego stowarzyszenia branży ociepleń European Association for ETICS (EAE), a w 2017 roku – współorganizatorem i gospodarzem IV Europejskiego Forum ETICS w Warszawie. Od 2014 roku SSO organizuje coroczną Międzynarodową Konferencję ETICS, największe w Polsce forum łączące środowiska zainteresowane tematyką systemów ociepleń.

Magdalena Wrona
Dyrektor ds.Organizacji i PR

(Oceń ten artykuł):
(2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy
Nowości z firmy
Czytelnia firmy
Poradnik firmy
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt