chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Strategia klimatyczna "Future in Action" CEMEX umożliwia zastosowanie

Strategia klimatyczna "Future in Action" CEMEX umożliwia zastosowanie niskoemisyjnego betonu Vertua® w budowanym warszawskim biurowcu P180

09.08.2021
Powstający w Warszawie biurowiec P180 to pierwszy budynek w Polsce, w którym wykorzystano niskoemisyjny beton Vertua® plus produkowany przez CEMEX Polska. Firma dostarczyła 3500 m3 betonu Vertua® na budowę prowadzoną przez ważnego klienta i realizatora inwestycji - firmę Skanska. Produkt ten wpisuje się w realizację globalnej strategii działań obydwu firm na rzecz ochrony klimatu.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex

Biurowiec P180 powstaje u zbiegu ulic Puławskiej i Domaniewskiej, bezpośrednio przy stacji Metro Wilanowska. Obiekt ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2022 roku.

W inwestycji wykorzystywany jest beton Vertua® plus produkowany przez CEMEX Polska. Vertua® to marka niskoemisyjnego betonu towarowego, w którym emisja dwutlenku węgla w procesie produkcyjnym została obniżona o około 50% w porównaniu z referencyjnym betonem produkowanym w oparciu o cement CEM I. Dzięki zastosowaniu w projekcie P180 betonu Vertua® plus, zamiast tradycyjnego betonu, została osiągnięta 42-procentowa redukcja emisji CO2. Wysoki wskaźnik redukcji emisji dwutlenku węgla z procesu produkcyjnego osiągamy dzięki optymalizacji receptur, zastosowaniu lokalnych surowców oraz cementów o obniżonej emisji CO2 – mówi Michał Grys, Dyrektor Pionu Materiałów z CEMEX Polska. – W ten sposób wykorzystanie betonu Vertua® zapewnia redukcję śladu węglowego w powstających budynkach. To flagowy produkt CEMEX, stworzony z myślą o wspieraniu rozwoju zrównoważonego budownictwa w Polsce i na świecie – dodaje.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex

Betony Vertua® o obniżonej emisji CO2


Produkty Vertua® zostały wprowadzone na polski rynek wiosną tego roku. Są dostępne w dwóch wariantach: Vertua® classic z redukcją emisji dwutlenku węgla do 30% oraz Vertua® plus z redukcją emisji do 50%, w porównaniu z betonem referencyjnym, opartym na najbardziej popularnym na rynku cemencie portlandzkim CEM I 42,5R. W obu przypadkach możliwa jest dalsza kompensacja emisji CO2, pozwalająca na osiągnięcie pełnej neutralności klimatycznej produktu.

Mieszanki betonowe Vertua® mogą być wykorzystywane na każdym etapie realizacji projektu budowlanego. Ich zastosowanie sprzyja redukcji emisji dwutlenku węgla w łańcuchu dostaw, ułatwiając tym samym klientom osiągnięcie własnych celów klimatycznych. Wykorzystanie niskoemisyjnego betonu Vertua® w inwestycjach, znacząco przyczynia się do uzyskania dodatkowej punktacji dla budynków objętych certyfikacją wielokryterialną jak LEED i BREEAM.
REKLAMA:

CEMEX: Strategia Future in Action


Portfolio produktów Vertua® wpisuje się w globalną strategię działań na rzecz klimatu CEMEX, której celem jest zapewnienie wszystkim klientom betonu neutralnego pod względem emisji CO2 do 2050 roku. W 2020 roku firma zrealizowała swój dotychczasowy cel związany z redukcją emisji CO2 o 35% w zakładach w Europie – dekadę wcześniej przed planowanym terminem osiągnięcia tego celu w skali globalnej. Europejskie zakłady zamierzają zredukować emisję aż o 55% do 2030 roku, nawiązując w ten sposób do nowej strategii Unii Europejskiej w zakresie redukcji emisji CO2.
Obecnie CEMEX realizuje strategię działań na rzecz klimatu, wspierając proces budowy gospodarki neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla.

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt