chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Prawdziwy Styropian ARBETu ociepla ważne inwestycje

Prawdziwy Styropian ARBETu ociepla ważne inwestycje

24.05.2021
Prawdziwy Styropian ARBETu został zastosowany na dwóch ważnych budowach w Szczecinie. Chodzi o budowę szczecińskiego Stadionu Miejskiego Pogoni oraz w Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.

Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

Prawdziwy Styropian można aplikować w wielu miejscach. Znany jest inwestorom planującym prace ociepleniowe w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej. Dziś Prawdziwy Styropian używa się też na wielkiej budowie szczecińskiego Stadionu Miejskiego Pogoni oraz w realizacji Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.

Dwie reprezentacyjne szczecińskie budowle o znaczeniu kulturotwórczym właśnie w tej chwili pną się w górę. W obu budowniczy sięgnęli po Prawdziwy Styropian ARBETu.
Przeczytaj również: Pierwsza pomoc z ARBETem
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet
Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

Szczecin i Prawdziwy Styropian


W tej chwili w Szczecinie realizuje się dwie ważne budowy. To Stadion oraz Morskie Centrum Nauki.

Prace na budowie Stadionu Miejskiego konsekwentnie posuwają się do przodu. Budowa trybun, etapy prac przy stropodachu – teraz zaś przyszedł czas na izolację wykonywaną za pomocą płyt Prawdziwego Styropianu. Do prac zastosowano produkty ARBETu do izolacji stropów i dachów tj. płyty PODŁOGA/DACH oraz specjalistyczny TONOPIAN.

Płyty PODŁOGA/DACH trafiły też na budowę Morskiego Centrum Nauki, innowacyjnej zarówno pod względem projektowym jak i w zakresie przeznaczenia budowli.
Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet
Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

MCN wznosi się na Łasztowni, nad brzegiem Odry. Łasztownia to nietypowe miejsce w samym sercu Szczecina, niemal całkowicie zniszczone w 1944 r. To tu powstaje Morskie Centrum Nauki. MCN powołano jednogłośnie przez Radnych Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego prawie 4 lata temu. Centrum odwołuje się do dziedzictwa i działalności profesora Uniwersytetu Szczecińskiego, Jerzego Stelmacha. Dziś już można domyślić się przyszłego kształtu budynku. Gmach, przypominający ogromny statek, budzi wielkie zainteresowanie przechodniów. Ale zanim zaprosi ich do środka na zwiedzanie, musi zostać odpowiednio przygotowany. Dlatego też znalazły się w nim produkty ARBETu.

Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

Płyty ARBETu


TONOPIAN EPS T 4,0 – te płyty stosuje się go dla izolacji akustycznej od dźwięków uderzeniowych, poprzez zastosowanie dwuwarstwowego układu zwanego podłogą pływającą. Pozwala to na doskonałe tłumienie dźwięków uderzeniowych i skutecznie chroni przed hałasem.

Z kolei płyty PODŁOGA/DACH stosuje się w aplikacjach wymagających przenoszenia średnich obciążeń mechanicznych. Dopuszczalne obciążenie użytkowe wg PN-EN 13163 (D.2): 24 kPa, tj. 2400 kg/m2. Są doskonałe m.in. do izolacji cieplnej miejsc takich jak podłogi, poddasza czy strychy w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej.
Przeczytaj również: Styropian kontra upały
Autor: Arbet - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Arbet
Nowości z firmy Arbet
Czytelnia firmy Arbet
Poradnik firmy Arbet
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt