chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Shades of White, czyli różne twarze bieli

Shades of White, czyli różne twarze bieli

19.05.2021
Biel to królowa kolorów. Jest czysta i doskonała. Nadaje stylizacjom wdzięku i lekkości, a do tego nie podlega modzie i wygląda świetnie niezależnie od panujących trendów. Co więcej stanowi znakomity punkt wyjścia do wykończenia elewacji, a dzięki temu, że odbija promienie słoneczne, zapobiega przegrzewaniu się elewacji. Nic więc dziwnego, że jest tak chętnie wykorzystywana przez architektów oraz inwestorów w projektach utrzymanych niemal w każdym stylu – od rustykalnego po nowoczesny.

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Biel jest sumą wszystkich kolorów i jednocześnie ich brakiem. Prezentuje się świeżo i wyraźnie, ale też chłodno i bardzo elegancko, a przy tym niezwykle zjawiskowo odbija światło. Dlatego efekt białych fasad jest co najmniej tak olśniewający, jak efekt ich barwnych odpowiedników.

Różne odsłony bieli


Tak jak każdy inny kolor może ona występować w różnych odcieniach. Być zimna lub ciepła, w zależności od domieszek innych barw. Udekorowana w ten sposób elewacja nabiera wyjątkowego charakteru, wywołując przy tym nadal wrażenie lekkości i rześkości, przełamanej odrobiną koloru. Zależnie od tego, jaką tonację bieli wybierzemy, możemy uzyskać przeróżne efekty aranżacyjne na elewacji. Warto się dłużej zastanowić przed podjęciem decyzji, bo nawet niewielkie różnice mogą istotnie wpłynąć na wygląd budynku.

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Shades of White


Wytworna i jednocześnie najbardziej uniwersalna – paleta Shades of White to kolekcja 12 specjalnie wyselekcjonowanych odcieni bieli – od Star po Ivory, od Opalu po Ice.

W tej palecie znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy ciepłych, jak i zimnych tonacji bieli. Pierwszą grupę tworzą odcienie z dodatkiem czerwonych, żółtych i pomarańczowych półcieni: Star, Mineral, Cotton, Champagne, Lace i Ivory – warto na nie postawić, jeśli lubimy eleganckie i przytulne klimaty. Przeciwwagą są dla nich chłodniejsze biele, urozmaicone zielenią, błękitem oraz fioletem: Opal, Antique, Ceramic, Magnolia, Shadow oraz Ice. Te z kolei wniosą do projektu świeżość i czystość, a przy okazji powiększą optycznie bryłę budynku.Odcienie bieli z palety Baumit Shades of White sprawdzą się zarówno w klasycznych aranżacjach, jak i nowoczesnej stylistyce. Stworzą spójną kompozycję z każdym kolorem tynku strukturalnego, okładzinami elewacyjnymi typu kamień, płytki, drewno czy metal, a także takimi elementami architektury jak pokrycia dachowe czy stolarka okienna.

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Długotrwały efekt


Kolory z palety Baumit Shades of White w połączeniu z właściwościami tynków i farb na bazie żywic silikonowych Baumit StarTop/StarColor, Baumit SilikonTop/SilkonColor czy silikonowego tynku modelowanego do kreowania struktur Baumit CreativTop to sposób na stworzenie ponadczasowego wyglądu elewacji, który będzie cieszył oko przez długi czas, oszczędzając inwestorowi częstych zabiegów konserwacyjnych. Takie powłoki oprócz wysokiej paroprzepuszczalności, która umożliwia ścianom „oddychanie”, posiadają wysoką hydrofobowość i odporność na zabrudzenia. Poza walorami dekoracyjnymi zapewniają ochronę przed szkodliwym działaniem wody, a zapobiegając jej gromadzeniu, uniemożliwiają rozwój glonów czy grzybów.

REKLAMA:

Białe elewacje to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody i zawsze dobrze się prezentuje – o ile oczywiście występuje w duecie z odpowiednim tynkiem cienkowarstwowym lub farbą fasadową. Zabrudzona, zaatakowana przez mikroorganizmy fasada nie wygląda zbyt estetycznie. Stawiając jednak na sprawdzone, wysokiej jakości rozwiązania, możemy spać spokojnie.
Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Baumit
Nowości z firmy Baumit
Czytelnia firmy Baumit
Poradnik firmy Baumit
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt