chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » System przeciwwilgociowy Bostik – skuteczne zabezpieczenie podłogi

System przeciwwilgociowy Bostik – skuteczne zabezpieczenie podłogi

12.04.2021
Przygotowanie podłoża oraz pokrycie go preparatami tworzącymi barierę odcinającą podłogę przed wilgocią to bardzo ważny etap każdego projektu. Firma Bostik, specjalista w dostarczaniu rozwiązań ochrony do podłóg, stworzyła system przeciwwilgociowy, który składa się z trzech produktów: HYTEC E336 XTREM, GRIP A936 XPRESS i SL C330 TRAFIC.

Chemia budowlana - Fot. Bostik
Fot. Bostik
System HYTEC+GRIP głównie przeznaczony jest do zastosowania na płytach betonowych bezpośrednio stykających się z podłożem naturalnym i narażonych na podciąganie wilgoci z gruntu. Sprawdzi się również w nowych budynkach ze świeżym jastrychem, który jeszcze całkowicie nie wysechł. Rozwiązanie Bostik może być z sukcesem stosowane we wszystkich pomieszczeniach.

Bezpieczne podłoże
HYTEC E336 XTREM to dwuskładnikowa żywica epoksydowa do odcinania wilgoci w podłożach cementowych, jastrychach, starych płytach przed aplikacją mas samopoziomujących. Rozwiązanie Bostik nadaje się do stosowania zarówno w nowych budynkach, jak i tych modernizowanych. HYTEC E336 XTREM jest skuteczny przy wilgotności podłoża na poziomie 4,5% - 12% stwierdzonej badaniem przy użyciu metody CM. Zaleca się aplikację żywicy Bostik we wszystkich przypadkach, w których istnieje ryzyko podciągania kapilarnego wilgoci lub gdy podczas przeprowadzanych prac nie są przestrzegane czasy schnięcia podłoża cementowego. HYTEC E336 XTREM wykazuje wysoką przyczepność, trwałe wiązanie i brak skurczy ponad to jest skuteczną barierą radonową. W jego składzie nie ma rozpuszczalnika, a sam produkt spełnia wymagania niskiej emisji lotnych związków organicznych w klasie A+.
Przeczytaj również: Montaż wykładziny dywanowej
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Bostik
Fot. Bostik
Profesjonalne rozwiązanie
GRIP A936 XPRESS to specjalny grunt do powierzchni niechłonnych. Jest gotowym do użycia rozwiązaniem, które poprawia przyczepność do podłoża. Przeznaczony jest do gruntowania wszystkich rodzajów powierzchni wewnątrz pomieszczeń. Zalecany jest do powierzchni gładkich i niechłonnych takich jak np. lastryko czy spójna i gładka powierzchnia HYTEC E336 XTREM. Jego zastosowanie poprawia przyczepność nakładanych w kolejnych etapach instalatorskich mas samopoziomujących, zapraw uszczelniających oraz cementowych zapraw klejowych. Może być stosowany na powierzchniach betonowych, płytkach ceramicznych czy starych wykładzinach użytkowych. Ze względu na unikalną recepturę GRIP A936 XPRESS sprawdza się na powierzchniach, które przejściowo narażone są na działanie wilgoci, np. w pomieszczeniach sanitarnych, łazienkach i kuchniach. Nasze rozwiązanie może być stosowane zarówno na podłogach, ścianach i wyróżnia się krótkim czasem schnięcia.

Perfekcyjne wyrównanie
SL C330 TRAFIC to jednokomponentowa wylewka samopoziomująca do stosowania wewnątrz budynków gdzie przewidziano duże natężenie ruchu pieszego. Dopuszczalna grubość warstwy to 1-10 mm. Doskonale sprawdza się jako wyrównanie posadzki pod wykładziny PCW, wykładziny dywanowe, LVT, płytki ceramiczne, parkiety oraz linoleum. Nasze rozwiązanie charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do podłoży cementowych i anhydrytowych. Jest też odpowiednia do stosowania na systemy ogrzewania podłogowego. SL C330 TRAFIC sprawdzi się zarówno w nowych budynkach na powierzchniach betonowych, jastrychach cementowych i anhydrytowych, jak i w obiektach modernizowanych – na płytkach ceramicznych, terakocie, płytach gipsowych, płytkach półelastycznych, a także na podłożu, na którym znajdują się resztki starego kleju do parkietu.

Chemia budowlana - Fot. Bostik
Fot. Bostik
Proste zastosowanie
System przeciwwilgociowy Bostik może być stosowany na uprzednio wilgotnych podłożach do instalacji wykładzin podłogowych. W tym celu należy usunąć resztki wody, używając do tego specjalnej ściągaczki. Na tak przygotowane podłoże za pomocą odpowiedniej kielni zębatej należy ułożyć HYTEC E336 XTREM. Czas aplikacji produktu w zależności od warunków może wynieść od 15 do 120 min. Kolejnym etapem prac jest zastosowanie gruntu GRIP A936 XPRESS w celu wytworzenia mostka sczepnego, który należy nałożyć na podłogę wałkiem o krótkim włosie. Czas schnięcia to około dwie godziny. Ostatnim elementem działań jest zastosowanie masy samopoziomującej SL C330 TRAFIC, która idealnie wyrówna powierzchnię. Zaprawę należy wylać na przygotowane wcześniej podłoże, rozprowadzić jednocześnie przy pomocy kielni lub rakli. Jednorazowo zaleca się wylewać produkt maksymalnie na grubość do 10 mm. Czas schnięcia zależy od grubości warstwy użytego produktu i może trwać od 24 do 48 godzin. Właściwe przygotowanie podłoża oraz stworzenie skutecznej bariery przeciwko wilgoci to sposób na stworzenie trwałej i odpornej podłogi. System przeciwwilgociowy Bostik, w którego skład wchodzi żywica odcinająca wilgoć, grunt do powierzchni niechłonnych oraz masa samopoziomująca pomogą w realizacji prac budowlanych w nowych, jak i modernizowanych obiektach.

Autor: Bostik - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Bostik
Nowości z firmy Bostik
Czytelnia firmy Bostik
Poradnik firmy Bostik
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt