chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » AkzoNobel nie zamierza przejmować firmy Tikkurila i koncentruje się na strategii Grow &

AkzoNobel nie zamierza przejmować firmy Tikkurila i koncentruje się na strategii Grow & Deliver

08.02.2021
28 stycznia 2021 roku firma AkzoNobel przedstawiła wiążącą propozycję nabycia akcji Tikkurili za 31,25 euro/akcja, która była efektem przeprowadzonego zwyczajowo audytu w celu potwierdzenia potencjalnych synergii. AkzoNobel nie zamierza kontynuować tego przejęcia po konkurencyjnej, wyższej ofercie dla firmy Tikkurila. Pomimo wyraźnego dopasowania kulturowego – i większej synergii niż jakiekolwiek inne połączenie – planowana transakcja nie spełnia już kryteriów dotyczących tworzenia najwyższej wartości.

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel

Thierry Vanlancker, CEO AkzoNobel, skomentował: „Mamy wyraźnie określone priorytety i kryteria alokacji kapitału, w tym inwestycje na rzecz wzrostu, wypłatę dywidend, przeprowadzanie akwizycji i skup akcji własnych. Planowane przejęcie Tikkurili nie może już konkurować z bardziej atrakcyjnymi możliwościami tworzenia najwyższej wartości dla naszych akcjonariuszy i innych interesariuszy. Realizacja akwizycji na określonych warunkach jest kluczem do przekształcenia AkzoNobel w firmę o wyższej rentowności i silnych przepływach wolnych środków pieniężnych. Takie podejście potwierdza, że działamy dobrze oraz pokazuje, jaką jesteśmy firmą”.

AkzoNobel będzie nadal realizować swoje priorytety w zakresie alokacji kapitału, w tym zdyscyplinowane podejście do strategicznie dopasowanych, tworzących wartość, przejęć. Firma kontynuuje obecnie program skupu akcji własnych w wysokości 300 mln euro i utrzymuje docelowy wskaźnik na poziomie 1-2x dług netto / EBITDA.
Autor: Akzo Nobel Decorative Paints - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Przeczytaj także:
Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Akzo Nobel
Nowości z firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Czytelnia firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Poradnik firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt