chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Osiąganie nowych szczytów dzięki szynom kotwiącym fischer

Osiąganie nowych szczytów dzięki szynom kotwiącym fischer

27.01.2021
Szyny kotwiące do zabetonowania zabezpieczają Centrum Kongresowo-Wystawowe Xinghai w Chinach

W północno-wschodnich Chinach, w metropolii Dalian, powstał uznany na całym świecie kompleks biurowy o nazwie Centrum Kongresowo-Wystawiennicze Xinghai. Mocowania fischer typu szynowego dowiodły swojej wartości podczas montażu imponującej elewacji w nowym centrum kongresowym. Obecnie szyny kotwiące stosowane są w wielu miejscach w Azji Południowo-Wschodniej, Chinach i na Bliskim Wschodzie.
Chemia budowlana - fischer-Xinghai-Convention-Exhibition-Center_Bild-5. Fot. fischer
fischer-Xinghai-Convention-Exhibition-Center_Bild-5. Fot. fischer

Podjęto szeroko zakrojone wysiłki w celu stworzenia nowego centrum, które pasuje do wyglądu nowoczesnego środowiska biurowego wokół placu Xinghai w Dalian. Jednocześnie ten obiekt wyznacza nowe standardy w mieście, łączna powierzchnia budynku to 160.000 metrów kwadratowych na 44 naziemnych i 4 podziemnych kondygnacjach. Najnowszy nabytek miasta góruje na wysokości 204 m, równy jest z World Towers w Pekinie i Międzynarodowym Centrum Finansowym w Hongkongu.
Chemia budowlana - Centrum Kongresowo-Wystawiennicze Xinghai, w Dalian, Chiny. Fot. fischer
Centrum Kongresowo-Wystawiennicze Xinghai, w Dalian, Chiny. Fot. fischer
Oddział chińskiej państwowej inżynierii budowlanej w Dalian Co. Ltd. był odpowiedzialny za projekt budynku, podczas gdy China Construction Third Engineering Bureau Co. Ltd. został wybrany jako wykonawca budowy. Słynna hongkońska firma krajobrazowa Belt Collins była odpowiedzialna za zaprojektowanie zielonego otoczenia kompleksu biurowego. Montaż elewacji wykonanej z nowoczesnych elementów szklanych okazał się bardzo wymagający. Grupa Broad była odpowiedzialna za koncepcję oraz montaż szklanej elewacji i musiała zmierzyć się z kwestią nośności podczas zakotwiczenia elementów na budynku. W celu zagwarantowania absolutnego bezpieczeństwa cały system mocowania, łącznie z szynami kotwiącymi i śrubami kanałowymi, został poddany szczegółowym obliczeniom i wielu inspekcjom.

Chemia budowlana - Budowa Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Xinghai, w Dalian, Chiny. Fot. fischer
Budowa Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Xinghai, w Dalian, Chiny. Fot. fischer
"Nasi klienci ostatecznie zdecydowali się na szyny do zabetonowania FES-H-50/30 i FES-H-52/34, które niezawodnie pochłaniają różne obciążenia zewnętrzne", mówi dr Roland Unterweger, kierownik działu biznesowego dla grupy fischer. "Możliwość pełnej regulacji montażowej oraz wysoka tolerancja komponentów na warunki zewnętrzne były istotnymi czynnikami, które przekonały decydentów. Oprócz bezpieczeństwa i niezawodności naszego rozwiązania, które posiada europejską aprobatę techniczną, bardzo doceniona została również kompleksowa usługa, którą świadczyliśmy we współpracy z naszą chińską filią".
Chemia budowlana - Fot. fischer
Fot. fischer

Szyny kotwiące FES do zabetonowania są regulowane, co ułatwia montaż elementów elewacji. System powiązań śrubowych eliminuje konieczność spawania i wiercenia na miejscu. Dzięki wyjątkowo dużej nośności szyny kotwiące nadają się również do wymagających zastosowań. Mogą być również stosowane w różnych powierzchniach betonowych. Podsumowując zalety: "Korzystanie z naszych szyn kotwiczących do zabetonowania pozwala zaoszczędzić znacząco czas i koszty, jednocześnie zapobiegając uszkodzeniom istniejącej konstrukcji", stwierdza dr Roland Unterweger. "W Chinach powstał prawdziwie ekskluzywny kompleks biurowy z wykorzystaniem naszych elementów mocujących".
REKLAMA:


System szyn kotwiących do zabetonowania fischer, dzięki pomysłowej technologii, został wyróżniony nagrodą "China Windoor Facade Innovation Award" w kategorii: „Wyznaczanie nowych standardów i trendów w budowie elewacji”.
Chemia budowlana - Nagroda China Windoor Facade Innovation Award dla fischer. Fot. fischer
Nagroda China Windoor Facade Innovation Award dla fischer. Fot. fischer


Autor: fischerpolska Sp. z o. o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy fischerpol
Nowości z firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Czytelnia firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Poradnik firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt