chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Cemex uczestniczył w największej inwestycji wodno-kanalizacyjnej w Wielkiej Brytanii

Cemex uczestniczył w największej inwestycji wodno-kanalizacyjnej w Wielkiej Brytanii

27.01.2021
CEMEX dostarczy ponad 40.000 ton betonu natryskowego na budowę tunelu Thames Tadeway w Londynie w Wielkiej Brytanii. To największy w historii tego kraju projekt infrastrukturalny związany z budową sieci wodociągowej, przeprowadzony przez brytyjską branżę wodną.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex

System wodno-kanalizacyjny w Londynie został poddany modernizacji w celu zwiększenia wydajności, przy stale rosnącej liczbie mieszkańców miasta. Obecnie Londyn korzysta ze 150-letniego systemu kanalizacji, który w założeniu miał służyć dla populacji mniejszej niż połowa obecnej. W rezultacie, podczas silnych opadów deszczów, infrastruktura jest bardzo przeciążona.

Nowy 25-kilometrowy tunel będzie przechwytywał, składował i przesyłał nieczystości z dala od Tamizy. Począwszy od Acton w zachodnim Londynie, tunel będzie biegł przez centrum Londynu na głębokości od 30 do 60 metrów, wykorzystując grawitację do przenoszenia odpadów na wschód oraz przetwarzania ich w nowoczesnym obiekcie.
Beton natryskowy CEMEX wykorzystywany jest przy budowie szybów i tuneli w głównej części projektu - na 12,5-kilometrowym odcinku biegnącym pod centrum Londynu, budowanym przez konsorcjum Ferrovial Construction i Laing O’Rourke. Beton wstrzykiwany jest od dołu do góry w trybie ciągłym, aż do ukończenia ściany szybu. W tym celu używa się specjalnej mieszanki, składającej się z ośmiu oddzielnych składników, które w połączeniu gwarantują wysoką wytrzymałość, odpowiednią konsystencję oraz urabialność w ciągu dwóch godzin.
REKLAMA:


Dostarczany beton spełnia bardzo wysokie wymagania w zakresie wytrzymałości oraz sprawdza się przy szybkim przepompowywaniu. Przy budowie tunelu jest to znacząca korzyść, gdyż długość odcinków rurociągu w niektórych miejscach wynosi do 400 metrów. CEMEX dostarcza produkt do centrum Londynu w ilości 3.000 ton miesięcznie z wytwórni betonu w Buxton.

Tunel Thames Tideway to projekt realizowany na wielką skalę i ma na celu rozwiązanie poważnych problemów z przepustowością londyńskiego systemu kanalizacji miejskiej. Inwestycja przyniesie duże korzyści dla środowiska oraz mieszkańców tego obszaru, jednocześnie zapobiegnie zanieczyszczeniom, utworzy miejsca pracy, zrewitalizuje gospodarkę wodną oraz zapewni nowe obszary przestrzeni publiczne – powiedział Sergio Menendez, Prezes CEMEX EMEAA. – Jesteśmy dumni, że możemy współpracować ze światowej klasy wykonawcami przy budowie kluczowej infrastruktury, w sposób możliwie najbardziej zrównoważony i opłacalny, dla jednego z największych miast świata – dodał.


Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt