chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Pierwsze w Polsce wielkie targi branżowe on-line

Pierwsze w Polsce wielkie targi branżowe on-line

11.09.2020
Jak nie ruszając się z biura zawrzeć biznesowe kontrakty na materiały budowlane oraz towary dla domu i ogrodu warte 135 mln zł? Tak uczyniło 78 dostawców i 236 partnerów Grupy PSB w dniach 8 i 9 września br.

Chemia budowlana - Fot. Grupa PSB
Fot. Grupa PSB

W nowej, pionierskiej formule targów, PSB połączyło elementy giełdy towarowej, targów tradycyjnych, sklepu internetowego i komunikatora internetowego. Dzięki temu udało się przeprowadzić pierwsze w Polsce targi branżowe on-line!

Chemia budowlana - Fot. Grupa PSB
Fot. Grupa PSB
Chemia budowlana - Fot. Grupa PSB
Fot. Grupa PSB

Dotychczasowe edycje targów odbywały się w przestronnych halach wystawienniczych lub salach hotelowych. Tym razem, podczas VI Jesiennych Targów Grupy PSB, dzięki zastosowaniu wielu rozwiązań informatycznych, w okresie pandemii, partnerzy Grupy PSB mogli przeprowadzić negocjacje handlowe z dostawcami, zaś dostawcy mogli zaprezentować swój asortyment (także nowości) oraz oferty sprzedaży bezpośrednio ze swoich biur. Wymagało to stworzenia innowacyjnej platformy internetowej, łączącej wystawców (dostawców Grupy) ze zwiedzającymi (partnerami PSB). Poprzez platformę planowano harmonogramy spotkań, wystawcy przedstawili oferty targowe, a negocjacje miały miejsce przy wirtualnych stolikach, przy których składano też i akceptowano zamówienia targowe. Wszystko automatycznie, on-line.
REKLAMA:

Nowa formuła Targów PSB przełożyła się na dużo większą frekwencję niż we wcześniejszych edycjach. Wszyscy uczestnicy Targów zaoszczędzili też, i to aż kilkukrotnie, na kosztach finansowych, nie musieli się przemieszczać, tracić pieniędzy na noclegi, marnować czasu na „protokolarne” wizyty w ekspozycjach.

Podczas VI Jesiennych Targów Grupy PSB zawarto prawie 5000 kontraktów na kwotę ok. 135 mln zł (trwa jeszcze weryfikacja zamówień). Warto zaznaczyć, że w zeszłym, bardzo dobrym dla budownictwa, zawarto 3400 kontraktów o wartości 108 mln zł.

Chemia budowlana - Fot. Grupa PSB
Fot. Grupa PSB
Targi on-line z pewnością nie zastąpią tradycyjnej formuły spotkań Grupy PSB, ale w przyszłości staną się jej istotnym uzupełnieniem.Przypomnijmy – Grupa PSB organizuje, zamknięte wyłącznie dla grona swoich partnerów i dostawców, 3 imprezy targowe w roku. Ich celem jest podpisanie kontraktów, pozwalających pozyskać firmom kupieckim (składy, sklepy Mrówka) najlepsze warunki zakupowe i zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami produktowymi, aby być konkurencyjnymi wobec lokalnych rywali. Z drugiej strony Targi PSB umożliwiają dostawcom zbyt swoich towarów, mając zawarte kontrakty kupcy sieci PSB, nie sięgną po inną ofertę. W marcu, na początku sezonu budowlanego, w Targach Kielce, odbywa się największe spotkanie branży budowlanej pod względem ilości uczestników i rangi biznesowej. Ma ono najdłuższą, 18-letnią historię. Drugie Targi odbywają się we wrześniu, przed rozpoczęciem jesiennego sezonu budowlanego – Grupa zaprasza na nie ok. 70-80 największych dostawców PSB. Trzecia impreza to Targi Ogród, organizowane w końcu listopada - dotyczą zaopatrzenia marketów Mrówka w towary niezbędne do wyeksponowania przed nadejściem wiosny. Każde z tych wydarzeń targowych łączy się z dużymi kosztami (budowa stoisk, delegacje, noclegi), ale uzasadniają je korzyści ekonomiczne – zawarte kontrakty handlowe i promocja marki dostawców dla szerokiego grona odbiorców.

Autor: Grupa PSB S.A. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Grupa PSB
Nowości z firmy Grupa PSB S.A.
Czytelnia firmy Grupa PSB S.A.
Poradnik firmy Grupa PSB S.A.
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt