chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » 1 czerwca – nowe produkty z nowej fabryki ARBETu w Jaśle

1 czerwca – nowe produkty z nowej fabryki ARBETu w Jaśle

01.06.2020
Fabryka Styropianu w Jaśle w dalszym ciągu będzie wypuszczać z linii produkcyjnej dobrze znane w całym kraju wyroby: bloki, płyty i kształtki o nazwach doskonale kojarzonych przez rynek. Oznacza to, że dalej będzie tam m.in. Fasada GRAFIT, Fasada EXPERT czy HYDROPIAN. A jednak produkty te nie są takie jak inne.

Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

Opracowali je fachowcy z Fabryki, analizując sygnały od klientów i odnosząc się do ich stałych oczekiwań zwiększania jakości. Dziś klient – projektant, inwestor i wykonawca – oczekuje nowoczesnego, przyjaznego dla środowiska, efektywnego i możliwie łatwego w aplikacji ocieplenia. To o wiele więcej niż po prostu „dobry styropian”. W Jaśle od 1 czerwca 2020 właśnie uruchomiono produkcję takich wyrobów.

Najważniejsze są innowacje, które pomogą naszym klientom lepiej pracować i mieszkać.
Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

Z taśmy produkcyjnej od dziś schodzą innowacyjne w skali kraju płyty styropianowe o polepszonych właściwościach użytkowych w zakresie:
- nasiąkliwości płyt,
- wytrzymałości na ścinanie i moduł sprężystości poprzecznej płyt,
- zwiększonej jednorodności,
- zmniejszonym rozrzucie gęstości,
- stabilności współczynnika przewodzenia ciepła.

Wdrożenie innowacyjnej technologii pozwala zaoferować pierwszy na polskim rynku produkt spełniający wymogi norm ETAG 004, EN 12090, EN 13163. Ponadto nowa technologia umożliwiła zaoferowanie innowacyjne w skali europejskiej płyt styropianowych o zwiększonej powierzchni klejącej. To ułatwi proces aplikacji. Pozwala też na zmniejszenie zużycia kleju na budowie lub przy użyciu tej samej ilości kleju na uzyskanie warstwy klejącej o większej przyczepności na ścinanie. To ważne szczególnie przy klejeniu płyt grafitowych, których aplikacja wymaga szczególnej staranności.

Mówiąc krótko – z taśmy produkcyjnej właśnie schodzą wyroby pozwalające pracować lepiej, oszczędniej, bezpieczniej. Dla użytkowników ocieplonych tymi produktami obiektów oznacza to większe poczucie bezpieczeństwa przy korzystaniu z budynku.
Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

Więcej innowacji


Innowacje technologiczne to nie tylko lepszy produkt. To również oszczędności energetyczne, ważne dla środowiska. Fabryka już dziś odzyskuje więcej odpadów. Docelowo fabryka w Jaśle będzie odbierać odpady styropianowe od swoich klientów.

Nowa technologia pozwala też na efektywny odzysk energii odpadowej. Zyska na tym jasielskie środowisko naturalne.

W fabryce do produkcji wykorzystuje się wodę deszczową, co pozwala na znaczące oszczędności w tym zakresie. Zakład nie jest obciążeniem dla środowiska w tym zakresie. W obliczu suszy jest to jedyne rozsądne rozwiązanie.
REKLAMA:

Otwarcie fabryki zapowiadaliśmy już wielokrotnie, można o tym przeczytać m.in. TU. Nowe zdjęcia i świeże wiadomości z Jasła prezentujemy na naszym profilu na FB.

Projekt pn. „Wdrożenie technologii produkcji innowacyjnych na rynku europejskim płyt styropianowych do ociepleń” w ramach realizacji Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój oś priorytetowa 3. Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach działanie 3.2 wsparcie wdrożeń wyników prac B+R, poddziałanie 3.2.2. Kredyt na innowacje technologiczne.

Autor: Arbet - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Arbet
Nowości z firmy Arbet
Czytelnia firmy Arbet
Poradnik firmy Arbet
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt