chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Sposób na efektowną elewację, z zastosowaniem sztukaterii elewacyjnej

Sposób na efektowną elewację, z zastosowaniem sztukaterii elewacyjnej

01.06.2020
Sztukateria Elewacyjna Austrotherm FPP to wyrób budowlany, dzięki któremu elewacja może uzyskać niesamowity wygląd. Profile są chętne wykorzystywane przez inwestorów ponieważ są niezwykle trwałe i lekkie. Dodatkowo w ich produkcji zastosowano wysokiej jakości komponenty a to przekłada się na precyzję ich wykonania.

Chemia budowlana - Fot. Austrotherm
Fot. Austrotherm

Powyższe cechy bardzo ułatwiają montaż i zapewniają długą żywotność. Wysoka jakość produktu potwierdzona jest Krajową Oceną Techniczną wydaną przez Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Zgodnie z Krajową Oceną Techniczną wystawiona jest Krajowa Deklaracja Właściwości Użytkowych, co upoważnia do stosowania znaku budowlanego świadczącego o dopuszczeniu produktu do obrotu zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym. Warto podkreślać ten fakt, ponieważ nie wszystkie dostępne na rynku produkty posiadają tak istotny dokument.

Chemia budowlana - Fot. Austrotherm
Fot. Austrotherm

Sztukateria elewacyjna Austrotherm FPP podzielona jest na trzy podstawowe grupy pod względem zastosowania. Pierwsza grupa to profile wokółokienne i drzwiowe, do której należą listwy o najmniejszych wymiarach służące do zdobień okien i drzwi. Druga grupa to profile podparapetowe o średniej wielkości z kapinosem w przekroju, który ogranicza występowanie zacieków na elewacji. Profile te mają zastosowanie pod parapetami okien oraz jako poziome listwy opasające elewację. Trzecia grupa to profile gzymsowe o największych wymiarach, mające zastosowanie jako gzymsy wieńczące i pośrednie. Powyższe pogrupowanie ułatwia wybór i odpowiednie zastosowanie.

Istnieje możliwość doradztwa pod względem doboru i montażu przez doświadczonych doradców technicznych Austrotherm. Austrotherm FPP to też elementy ozdobne w postaci zworników, pilastrów, głowic i podstaw kolumn oraz bonii narożnych. Mimo że gama wzorów katalogowych jest bardzo duża to istnieje możliwość produkcji profili nietypowych zgodnie z rysunkiem klienta.

REKLAMA:

Najnowszym produktem w katalogu Austrotherm FPP jest Deska Elewacyjna. Jest to produkt na bazie tych samych komponentów co klasyczna sztukateria, wiernie imitujący prawdziwą deskę, z fakturą różnych usłojeń i możliwością wielu wybarwień. Produkt ten będzie szerzej opisany w kolejnym artykule z serii porad Austrotherm FPP.

Autor: Austrotherm - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Austrother
Nowości z firmy Austrotherm
Czytelnia firmy Austrotherm
Poradnik firmy Austrotherm
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt