chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Nowa fabryka ARBETu oraz nowe, innowacyjne produkty

Nowa fabryka ARBETu oraz nowe, innowacyjne produkty

21.05.2020
Fabryka Jasło: trwają końcowe prace w Jaśle, przy uruchomieniu zupełnie nowego zakładu produkcyjnego FS ARBET. 1 czerwca zostanie oficjalnie uruchomiona produkcja w nowoczesnym parku maszynowym. Pozwoli to na wytwarzanie produktu o parametrach, jakich oczekuje dziś polski rynek.

Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

Wdrożenie technologii produkcji innowacyjnych na rynku europejskim płyt styropianowych do dociepleń


Projekt polega na wdrożeniu własnej nowej technologii oraz uruchomieniu na jej podstawie wytwarzania znacząco ulepszonych, w stosunku do dotychczas wytwarzanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, produktów/towarów. Istotą projektu jest wdrożenie innowacyjnej technologii (zebranej w formie nieopatentowanej wiedzy technicznej wnioskodawcy) będącej wynikiem prac badawczo-rozwojowych w zakresie obróbki polistyrenu w kierunku optymalizacji produkcji płyt styropianowych, mające na celu wdrożenie do produkcji innowacyjnych, znacząco ulepszonych w stosunku do dostępnych na rynku produktów.

Oznacza to, że nowa fabryka ARBETu jest innowacyjnym przedsięwzięciem. Modernizacje, które zostają tam wdrożone, oparte zostały na wieloletnim doświadczeniu specjalistów z Fabryki. Wiedza teoretyczna połączona z praktyką pozwoliły na zaproponowanie zupełnie nowych rozwiązań technologicznych.W tej chwili trwają ostatnie prace przed oficjalnym uruchomieniem produkcji. Niezbędne czynności obejmują uważne sprawdzenie każdego detalu linii produkcyjnej. Wszystko po to, by ruszyła produkcja płyt o zwiększonej funkcjonalności.

Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet
Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

Fabryka Jasło: trwają końcowe prace w Jaśle


W nowym zakładzie produkcyjnym będzie mieć miejsce:
- wdrożenie znacznie ulepszonego procesu produkcji,
- wprowadzenie nowych, innowacyjnych produktów w ofercie firmy,
- zwiększenie podaży nowoczesnych rozwiązań technologicznych bazujących na wynikach prac B+R
- wzrost stopnia odzysku odpadów oraz oszczędność materiałowa nowych produktów,
- wzrost efektywności energetycznej procesu produkcji poprzez odzysk i wykorzystanie w procesie produkcji energii odpadowej,
- wykorzystanie wody opadowej w procesie produkcji.

Ostatnie dni przed czerwcem 2020 zostały przeznaczone na testy i udoskonalenia. Załoga jest gotowa, budynek i sprzęt również. Zdjęcia pokazują, że gotowa jest nawet pierwsza partia produktu.
REKLAMA:

O dalszym postępach i uruchomieniu produkcji będziemy sukcesywnie informować. Już w tej chwili na fan page’u Fabryki na FB pojawiają się relacje z bieżących działań. W najbliższej przyszłości pojawią się informacje o innowacjach. Nowoczesny produkt z Jasła stanie się atrakcyjną ofertą dla firm wykonawczych, poszukujących wysokiej klasy materiału. Dlatego też nowa fabryka będzie mieć większe możliwości produkcyjne niż stary zakład.

Nowa fabryka uruchamia się w przeddzień 30 urodzin przedsiębiorstwa. ARBET stale rozwija się i ewoluuje.

Autor: Arbet - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Arbet
Nowości z firmy Arbet
Czytelnia firmy Arbet
Poradnik firmy Arbet
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt