chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Jak pomagać służbie zdrowia w czasach COVID-19? ARBET rozmawia z rzecznikiem szpitala

Jak pomagać służbie zdrowia w czasach COVID-19? ARBET rozmawia z rzecznikiem szpitala

29.04.2020
Firmie Arbet udało się porozmawiać z rzecznikiem Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie i wspólnie z nim firma chce zaapelować do innych firm z całej polski i ze wszystkich branż, by zaangażowały się w pomoc placówkom służby zdrowia. Co firmie powiedział Cezary Sołowij, rzecznik Szpitala?

Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

Dziękujemy za możliwość udzielenia wam pomocy. Czy ofert pomocy napływa dużo?– Jak zawsze w sytuacjach wyjątkowych nasze społeczeństwo zachowało się wyjątkowo.
Przeczytaj również: Gala Diamentów Forbesa Z Arbetem
Nie ma dnia, abyśmy nie otrzymywali dowodów wsparcia materialnego – od dużych firm, zwykłych ludzi, grup, stowarzyszeń, instytucji. Każdy oferuje pomoc na miarę swoich możliwości. Od pracy własnych rąk poczynając czyli szycia maseczek i środków ochrony osobistej, poprzez świadczenie usług np. przy produkcji przyłbic, a skończywszy na zakupie wysokospecjalistycznego sprzętu za dziesiątki tysięcy złotych. Wymiar materialny to jeden aspekt tej pomocy. Każdy gest jest przez nas traktowany z podobną radością. Jest dla nas wyrazem zrozumienia i empatii dla codziennego trudu pracowników ochrony zdrowia, którzy niosą pomoc w czasach epidemii. Takie gesty są nie do przecenienia, ponieważ naprawdę podnoszą na duchu. To wielkie wsparcie psychiczne. Przecież – mając do czynienia z osobami chorymi – każdy z pracowników martwi się także o bezpieczeństwo zdrowotne swoje i swoich bliskich. Takie gesty, to rekompensata i utwierdzenie w przekonaniu, że warto…

Jakiej pomocy potrzebuje tak duży szpital jak wasz? Czego konkretnie potrzebuje Szpital Wojewódzki w Koszalinie?– Przestrzegając zasad bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego zużywamy wiele środków ochrony osobistej. Zaopatrujemy się w wielu źródłach. Jednak pomocy w tym zakresie nigdy nie jest za wiele, choć oczywiście zależy nam najbardziej na sprzęcie certyfikowanym, który zapewni odpowiedni poziom ochrony. Nasi anestezjolodzy cieszą się tego, że po ostatnich zamówieniach – w większości sfinansowanych przez Urząd Marszałkowski – znacznie powiększyła się nam liczba respiratorów.
Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet
Potrzebna dalsza pomoc

Jakie jeszcze potrzeby mogą mieć placówki służby zdrowia? Chcemy poprosić naszych kolegów i kontrahentów z branży a także spoza branży, bo pomagali. Co możemy im zasugerować?– Sprzęt medyczny jednak się szybko dekapitalizuje. Ponadto jest wyjątkowo drogi, więc zakup jakiegokolwiek wyposażenia jest dla nas ogromną pomocą, bo my korzystamy ze środków publicznych. Jeżeli zatem ktoś zechciałby nas wesprzeć, to prosimy o kontakt, aby ta pomoc była w sposób właściwy wykorzystana i dedykowana pod konkretne, aktualne potrzeby szpitala.
REKLAMA:

Pana marzenie – na najbliższy czas…– Chciałbym, aby pozostała ta solidarność społeczna i zrozumienie trudu pracy medyków. Żyjemy w realiach gospodarczych, które w sposób znaczący rzutują na stan wyposażenia materialnego placówek ochrony zdrowia. Zdrowie jest najważniejsze. A obok wychowania i nauczania, bezpieczeństwa i oraz zapewnienia sobie godnych warunków pracy, to priorytety życiowe każdego z nas. Chcę podkreślić, że bez zaufania do medyków i szacunku dla ich ciężkiej pracy nie uda się nam zbudować nowoczesnej ochrony zdrowia. Warto o tym pamiętać… Tym bardziej, że kształcenie się w szeroko pojętych zawodach medycznych to dobra perspektywa pracy dla młodego pokolenia.

Raz jeszcze - FS ARBET apeluje - pomagajmy i wspierajmy!
Przeczytaj również: Pierwsza pomoc z ARBETem
Autor: Arbet - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Arbet
Nowości z firmy Arbet
Czytelnia firmy Arbet
Poradnik firmy Arbet
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt