chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » AkzoNobel dzięki przejęciu Mauvilac umocni pozycję na rynku farb w Afryce

AkzoNobel dzięki przejęciu Mauvilac umocni pozycję na rynku farb w Afryce Subsaharyjskiej

16.12.2019
AkzoNobel podpisał umowę zakupu 100% udziałów w Mauvilac Industries Limited, która jest producentem farb i lakierów na Mauritiusie.

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel

Mauvilac wygenerował przychody w wysokości około 20 milionów euro w 2018 r. i jest wiodącym producentem farb dekoracyjnych (85%) i powłok specjalistycznych (15%) z siedzibą w Les Pailles na Mauritiusie.

Thierry Vanlancker, CEO AkzoNobel: „Z przyjemnością ogłaszamy akwizycję Mauvilac, gdyż dzięki tej transakcji zwiększymy obecność w Afryce Subsaharyjskiej oraz wzmocnimy naszą pozycję na afrykańskim rynku farb dekoracyjnych. Mauvilac jest wiodącą firmą na Mauritiusie i właścicielem najbardziej znanej marki farb na wyspie. Z niecierpliwością czekamy na dodanie tak silnej marki do naszego światowej klasy portfolio oraz powitanie pracowników z Mauvilac w rodzinie AkzoNobel. ”
REKLAMA:


Ruud Joosten, COO AkzoNobel, dodał: „Mauvilac to prawdziwa flagowa marka na Mauritiusie, rozwijana od 50 lat. Firma jest wiodącym graczem z silną siecią dystrybucji, dobrze skonfigurowanymi sklepami koncepcyjnymi i dużą siecią detalistów. Nastawienie na innowacje i zrównoważone rozwiązania bezproblemowo wpisuje się w cele AkzoNobel. Jesteśmy bardzo podekscytowani integracją z tak wysoko pozycjonowaną firmą.”

Laurent Roussel, CEO Mauvilac, powiedział: „Nie możemy się doczekać dołączenia do AkzoNobel. Obie nasze firmy są mocno skoncentrowane na jakości, innowacjach oraz zrównoważonym rozwoju. Połączenie energii obu firm buduje obiecującą przyszłość dla wszystkich.”

Transakcja ma zostać zakończona w pierwszej połowie 2020 r., z zachowaniem ustalonych warunków.
Autor: Akzo Nobel Decorative Paints - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Przeczytaj także:
Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Akzo Nobel
Nowości z firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Czytelnia firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Poradnik firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt