chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Szybka odnowa – malowanie zamiast generalnego remontu

Szybka odnowa – malowanie zamiast generalnego remontu

10.07.2019
Każdy z nas lubi raz na jakiś czas zmienić coś w swoim domu. Nie zawsze jednak mamy ochotę i środki na kapitalny remont. Dobrze wtedy wykorzystać stare tricki dekoratorów wnętrz – postawić na nowe dodatki, inaczej zaaranżować meble albo odświeżyć otoczenie. W tym ostatnim wypadku mamy naprawdę dużą swobodę działania. Przemalowanie ścian, sprzętów a nawet płytek nada atrakcyjny wygląd pomieszczeniom, a przy tym nie obciąży mocno naszego budżetu.

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel
Malowanie ścian to świetna alternatywa do generalnego i kosztownego remontu. Proste odświeżenie koloru we wnętrzach na ogół nie wymaga bowiem fachowej wiedzy i umiejętności. Poza tym w razie potrzeby, wskazówki w stylu: od czego zacząć, jak rozplanować prace i na co zwrócić uwagę, bez trudu znajdziemy w internecie. Najważniejsza jest odrobina wyobraźni i dobra farba. I wcale nie musimy ograniczać się wyłącznie do ścian!

Drugie życie możemy dać prawie dowolnemu sprzętowi w domu, który nadaje się do pomalowania. Odrapane i zarysowane szafki, krzesła oraz stoły po wykonanej przez nas renowacji już nie będą straszyć i drażnić swoim wyglądem. Poobijane i poprzecierane podłogi odzyskają swój dawny urok. Pokryte nową farbą panele ścienne znów zyskają gładką powierzchnię, a drzwi z przyjemnością będziemy podziwiać wchodząc i wychodząc z domu.
Przeczytaj również: Dziecięce pasje w kolorze
REKLAMA:


Pamiętajmy jednak o dobraniu farby do rodzaju powierzchni, którą chcemy odświeżyć. Od tego zależy bowiem nie tylko trwałość koloru, ale też właściwości, jakie będzie miała nowa powłoka. Jeśli zatem chcemy malować meble w kuchni, sięgajmy po tą odporną na tłuste plamy, do płytek w łazience dobierzmy odporną na wilgoć, a w pokoju dziecięcym i salonie – trwałą i zachowującą na długo kolor. Podobnie z grzejnikami – tu farba musi wytrzymać wysokie temperatury.

- Tworząc serię Dulux Szybka Odnowa, chcieliśmy maksymalnie ułatwić drobne, ale efektowne remonty w domu. Znajdują się tu więc farby dedykowane zarówno do mebli, boazerii, płytek ściennych, kaloryferów, jak i drzwi, okien czy podłóg oraz schodów – mówi Tomasz Mazur Brand Manager Dulux Consumer Paints z AkzoNobel – Każda z nich jest produktem typu 2w1, a więc łączy w sobie właściwości podkładu i farby wierzchniej. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie trwałego efektu w znacznie krótszym czasie i przy niższym nakładzie pracy – podkreśla.

Powodów, dla których chcemy odświeżyć lub zmienić kolor mebli czy innych elementów wyposażenia wnętrza może być wiele. Najistotniejsze jest to, że tak prosty zabieg pozwala wydobyć ich piękno i podnieść atrakcyjność naszego mieszkania. Ratuje nas też przed kosztownym i uciążliwym generalnym remontem. A jeśli dodamy do tego ogromną satysfakcję z własnoręcznie wykonanej pracy – mamy potrójny efekt wow!
Przeczytaj również: Dom malowany światłem
Autor: Akzo Nobel Decorative Paints - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Akzo Nobel
Nowości z firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Czytelnia firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Poradnik firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt