chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Dobre wyniki branży farbiarskiej w 2018 r.

Dobre wyniki branży farbiarskiej w 2018 r.

17.04.2019
Rok 2018 okazał się dla firm z branży farbiarskiej bardzo dobry. Wartość sprzedaży farb dekoracyjnych, które stanowią największy segment rynku – ponad połowę - wzrosła o 5,6 % (przy 0,2% w 2017 r.).

Chemia budowlana - Dobre wyniki branży farbiarskiej w 2018 r.
Wolumen sprzedaży natomiast minimalnie zmalał tj. 0,2 %. Łączna wartość farb dekoracyjnych sprzedanych w 2018 r. jest szacowana na ok. 2 mld PLN.

Ta rozbieżność wynika ze wzrostu cen detalicznych farb, które producenci musieli podnieść z powodu rosnących cen surowców stosowanych do produkcji m.in. bieli tytanowej – mówi Bartłomiej Ślązak Dyrektor Zarządzający PZPFiK.
REKLAMA:


Do czynników sprzyjających branży zaliczyć możemy:
- rosnące płace, dzięki którym Polaków stać na farby z wyższej półki. Potwierdza to dość stały trend sięgania przez konsumentów po produkty premium coraz częściej. Przy jednoczesnym zmniejszaniu się segmentu marek ekonomicznych.
- efekt programu 500+. Po pierwszych trzech latach gdy Polacy przeznaczali pozyskane pieniądze na artykuły branży FMCG i np. wakacje, przyszedł czas na remont. Potwierdza to badanie „Plany remontowe Polaków 2019” zrealizowane przez ASM Centrum Badań i Opinii. Wg. badania aż 72% gospodarstw domowych w roku 2019 planuje odremontowanie swojego lokalu (malowanie ścian wew. i sufitów). W latach 2012 – 2017 wskaźnik ten oscylował w granicach tylko 45%.
- bardzo dobre warunki atmosferyczne. W roku 2018 odnotowaliśmy bardzo długie i gorące lato, które wielu mogło zachęcić do przeprowadzenie remontu / odświeżenia pomieszczeń.

Liczmy, że rok 2019 będzie równie udany jak ubiegły – dodaje Ślązak.

Autor: chemiabudowlana.info - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Przeczytaj także:
Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy chemiabudo
Nowości z firmy chemiabudowlana.info
Czytelnia firmy chemiabudowlana.info
Poradnik firmy chemiabudowlana.info
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt