chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Saint-Gobain z dwoma wyróżnieniami po targach 4DD

Saint-Gobain z dwoma wyróżnieniami po targach 4DD

31.01.2019
Podczas tegorocznej edycji 4 Design Days Saint-Gobain Building Glass Polska wzbogaciło wystawowy świat designu o innowacyjne, szklane rozwiązania. Obecność marki na wydarzeniu nie przeszła bez echa. Stoisko Saint-Gobain otrzymało nagrodę Exhibitor Design Award dla najlepiej zaprojektowanej przestrzeni wystawowej. Drugie wyróżnienie firma otrzymała w plebiscycie organizowanym przez Dziennik Zachodni. Mini lusterko poprawiające urodę MIRALITE NATURA głosami czytelników zdobyło pierwsze miejsce wśród TOP 10 najfajniejszych gadżetów przygotowanych przez firmy na targi.

Chemia budowlana - Fot. Saint-Gobain
Fot. Saint-Gobain
Chemia budowlana - Fot. Saint-Gobain
Fot. Saint-Gobain

Trwające od czwartku 24 stycznia w Katowicach 4DD podzielono na dwa bloki. Pierwszy z nich przeznaczony był dla gości biznesowych – architektów, projektantów, przedstawicieli biznesu i władz samorządowych, których na 4 Design Days przybyło ponad 10 tysięcy. W weekend Spodek i Międzynarodowe Centrum Konferencyjne odwiedzali wszyscy chętni – rozmiłowani w designie mieszkańcy śląska i ościennych województw, łącznie 25 tysięcy osób.

Najlepsze stoisko


Jak się wyróżnić pośród 300 wystawców i ich designerskich stoisk? Debiutujący na 4DD Saint-Gobain Building Glass Polska ma na to receptę. Powierzchnia 100m2 została zagospodarowana tak, by ukazała szerokie możliwości zastosowania produktów szklanych z oferty.

Ci, którzy mieli okazję odwiedzić stoisko Saint-Gobain na terenie katowickiego Spodka, szczególną uwagę zwracali na aktywne szkło PRIVA-LITE. Tafla zmieniająca przezierność pod wpływem prądu elektrycznego umiejscowiona była w specjalnie zaaranżowanej sali konferencyjnej. Siedzący wewnątrz raz po raz pojawiali się i znikali za szkłem, które z mlecznego po chwili zmieniało się w przeźroczyste. Kolejnym hitem okazało się szkło grzewcze EGLAS. Zdobywcę Dobrego Wzoru 2018, zaprezentowano w formie okna tarasowego. Na własnej skórze można było poczuć przyjemne ciepło, które od wewnątrz emitowała szyba.

Chemia budowlana - Fot. Saint-Gobain
Fot. Saint-Gobain
Chemia budowlana - Fot. Saint-Gobain
Fot. Saint-Gobain

Projekt przestrzeni wystawowej zgrabnie łączący elementy, takie jak okna, kabina prysznicowa, wyspa kuchenna, lada recepcyjna, gablotka z eksponatami, szklane ścianki, schody czy totemy, został doceniony przez członków jury, którzy przyznali Saint-Gobin Building Glass Polska nagrodę Exhibitor Design Award dla najciekawiej zaprojektowanego targowego stoiska.

To dla nas duże wyróżnienie, zwłaszcza że w tegorocznej edycji debiutujemy jako wystawca i sponsor imprezy. Zależało nam na przygotowaniu wyjątkowej scenografii ukazującej odwiedzającym wszystkie zalety szkła, które my jako producent bez trudu dostrzegamy na co dzień. Przedstawiliśmy z sukcesem szerokie spektrum możliwości zastosowania szkła, co w przypadku takiego produktu, jest kluczem do budowania świadomości na temat jego potencjału – mówi Olga Mazurek dyrektor marketingu Saint-Gobain Building Glass Polska.

Najfajniejszy gadżet


Natychmiastowy efekt upiększenia, dzięki gadżetowi mieszczącemu się w dłoni? W ramach targów swoją premierę miało nowe lustro Saint-Gobain Building Glass Polska MIRALITE NATURA. Jego subtelny brzoskwiniowy odcień sprawia, że odbicie jest łagodniejsze i bardziej autentyczne. Z okazji premiery marka przygotowała więc mini lusterka, w których każdy mógł się przejrzeć i przetestować wyjątkowe właściwości szkła na sobie. To właśnie ten gadżet został uznany przez czytelników Dziennika Zachodniego za najlepszy pośród listy TOP 10 najciekawszych gadżetów przygotowanych przez firmy na targi.
– Lusterko poprawiające urodę od Saint-Gobain, firmy specjalizującej się w szkle sprawia, że cera wygląda tak, jakbyśmy właśnie wrócili z wakacji - jest brzoskwiniowa, ładna, nieziemista. Takie lustra, już w większej formie, nadają się np. do przymierzalni – czytamy na łamach Dziennika Zachodniego.

REKLAMA:

Coś dla ciała i coś dla ducha


Pierwsze dwa dni utrzymane w biznesowym charakterze były spotkaniem profesjonalistów, którzy debatowali o trendach współczesnej architektury, designu i rynku nieruchomości. W 50 sesjach tematycznych udział wzięło ok. 500 prelegentów. Saint-Gobain w dyskusji reprezentowało kilku ekspertów.

Grzegorz Ogerman, dyrektor BU Zaawansowane Rozwiązania Szklane Building Glass Polska wziął udział w dwóch sesjach tematycznych: sesji inaugurującej drugi dzień targów „Design - droga do innowacyjności i wyższych przychodów” oraz „Szkło, kamień, ceramika”, w której trakcie zaprezentowano nowoczesne zastosowanie szkła, kamienia i ceramiki we wnętrzach komercyjnych i mieszkaniowych.

Z kolei o tajnikach budowy obiektów niskoenergetycznych opowiadał Piotr Wereski, ekspert standardu Multi Comfort Saint-Gobain. Podzielił się on z odwiedzającymi wiedzą i doświadczeniem z zakresu nowoczesnego budownictwa energooszczędnego spełniającego Warunki Techniczne na rok 2021. Podczas spotkań i prezentacji opowiadał o kompleksowych rozwiązaniach pozwalających tworzyć komfortowe budynki mieszkalne i użyteczności publicznej z poszanowaniem potrzeb użytkowników, ich zdrowia i środowiska naturalnego.
-
4 Design Days odbywające się co roku w styczniu w Katowicach to święto architektury, designu i nieruchomości. Przez cztery dni ikony światowego i polskiego designu, najwięksi architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy dyskutują o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie.

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy
Nowości z firmy
Czytelnia firmy
Poradnik firmy
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt