chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Brillux rozszerza paletę kolorów Gel-Lasur 510

Brillux rozszerza paletę kolorów Gel-Lasur 510

23.10.2018
Firma Brillux rozszerzyła spektrum kolorów Gel-Lasur 510. Osiem nowych metalicznych kolorów lazur umożliwia fachowe postarzanie drewna.

Chemia budowlana - Fot. Brillux
Fot. Brillux
Chemia budowlana - Fot. Brillux
Fot. Brillux

W wyniku oddziaływania promieni słonecznych na surowe drewno jeden z jego składników, lignina, ulega stopniowemu rozkładowi. Na skutek tego drewno szarzeje, a w zależności od rodzaju, tworzy się na nim dodatkowo metalowo-srebrna patyna. Taki naturalny wygląd powierzchni jest aktualnie bardzo popularny, a w połączeniu z odpowiednimi zabiegami konstrukcyjnymi i zmienną pogodą umożliwia tworzenie atrakcyjnych nieregularnych efektów. Gel-Lasur 510 w kolorach metalicznych pozwala tworzyć doskonałe imitacje starego drewna o homogenicznym naturalnym wyglądzie.

Głęboko wnikająca lazura na bazie żywicy alkidowej jest przeznaczona do stosowania na każdego rodzaju drewnie liściastym i iglastym wewnątrz i na zewnątrz, a ze względu na wysoką zawartość cząsteczek stałych można ją wykorzystywać jako odporną na warunki atmosferyczne powłokę na elementach drewnianych niezachowujących wymiarów i częściowo zachowujących wymiary. Dzięki tiksotropowej konsystencji jest ona ponadto bardzo wygodna w aplikacji, ponieważ nie kapie podczas wykonywania prac nad głową.

REKLAMA:


Gel-Lasur 510 zapewnia estetyczne wykończenie powierzchni oraz ochronę przed warunkami atmosferycznymi, a dodatkowo jest dostępna także w wersji Protect z warstwą ochronną, zapobiegającą rozwojowi glonów i grzybów. Dzięki temu użytkownik może wybrać odpowiednią wersję produktu, co pozwala stosować środki biobójcze jedynie tam, gdzie wymagają tego warunki danego obiektu.


(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy
Nowości z firmy
Czytelnia firmy
Poradnik firmy
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt