chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » iX CPP20 do posadzek

iX CPP20 do posadzek

25.09.2018
Lafarge w Polsce wprowadza innowacyjny produkt dedykowany do wykonywania podkładów podłogowych. iX CPP20 do posadzek jest dopasowany do potrzeb wykonawców używających maszyn typu miksokret.

Chemia budowlana - iX CPP20 do posadzek. Fot. Lafarge
iX CPP20 do posadzek. Fot. Lafarge
Nowatorska formuła gwarantuje łatwe ściąganie i zacieranie mieszanki betonowej, a przez to oszczędność czasu nawet do 20%. Dodatkowo nowe 20 kg worki ułatwiają dozowanie spoiwa do maszyny i podnoszą komfort pracy operatora.

Nowy produkt do posadzek to odpowiedź na potrzeby specjalistów wykonujących podkłady podłogowe. To wyjątkowy na rynku produkt o zmodyfikowanych technologicznie właściwościach – skład i cechy spoiwa zostały specjalnie dobrane pod kątem uzyskania wyjątkowych właściwościach reologicznych mieszanki, a w konsekwencji wysokich parametrów wytrzymałościowych gotowego podkładu.
REKLAMA:


- Zmiany na rynku cementu workowanego i suchych mieszanek inspirują nas do pracy nad nowymi produktami, które jeszcze lepiej spełniają oczekiwania wykonawców pod względem właściwości technologicznych oraz oszczędności czasu pracy i energii. Nie podążamy za trendami, wolimy je aktywnie wyznaczać i kształtować. Właśnie dlatego wprowadziliśmy na rynek innowację produktową – specjalistyczne rozwiązanie dla posadzkarzy. Dzięki bliskiej współpracy z wykonawcami i wielu przeprowadzonym testom możemy zaoferować klientom wyspecjalizowany produkt, który w pracach posadzkarskich sprawdza się lepiej niż cementy uniwersalne – komentuje Marta Florczak, Dyrektor Sprzedaży Cementu & B2B/B2C Lafarge w Polsce.

Unikalna receptura produktu dopasowana jest do prac przy użyciu maszyn typu miksokret. Podkład podłogowy posiada skład, który gwarantuje optymalne parametry i eliminuje dodatkowe prace operatora maszyny. Produkt pakowany jest w worki 20 kg, zamiast tradycyjnie używanych 25 kg, co ułatwia dozowanie spoiwa do maszyny i podnosi komfort pracy operatora.

Kolejną kluczową zaletą produktu jest właściwa reologia mieszanki, dzięki czemu jej układanie oraz zacieranie posadzki wymaga od specjalistów włożenia mniejszej ilości energii i może być wykonywane znacznie szybciej. Posadzka wykonana przy użyciu tego innowacyjnego podkładu posiada wyższą wytrzymałość na ściskanie i zginanie, niż porównywalne posadzki cementowe. Gwarantuje to lepszą trwałość oraz ułatwia prace wykończeniowe, np. układanie płytek lub parkietu drewnianego. Produkt ma też lepsze parametry przewodności cieplnej w porównaniu do podkładów podłogowych wykonanych na tradycyjnym spoiwie, co jest istotne przy wykonywaniu posadzek z ogrzewaniem podłogowym.

Z okazji wprowadzenia nowego produktu na rynek, firma oferuje wykonawcom wyjątkową możliwość wypróbowania pracy z tym innowacyjnym produktem. Wystarczy spełnić trzy proste warunki: wykonywać posadzki z wykorzystaniem miksokreta, być zarejestrowanym na stronie www.rejestracjalafarge.pl oraz podzielić się swoją opinią o produkcie z technologiem. Promocja trwa w dniach 17.09 - 30.09.2018.

Parametry techniczne:


Powierzchnia właściwa wg Blaine’a – 4 607 cm2/g
Początek czasu wiązania – 270 min
Koniec czasu wiązania – 382 min
Wytrzymałość na ściskanie po 2 dniach, badana zgodnie z PN-EN 196-1 – 26,0 Mpa
Wytrzymałość na ściskanie po 28 dniach, badana zgodnie z PN-EN 196-1 – 56,9 Mpa
Gęstość właściwa – 2,89 g/cm3
Wodożądność – 31,30%
Zawartość siarczanów (jako SO3) – 2,70%
Zawartość chlorków (jako CI-) – 0,07%
Zawartość alkaliów (eq Na2O) – 1,27%.

Autor: Lafarge - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Lafarge
Nowości z firmy Lafarge
Czytelnia firmy Lafarge
Poradnik firmy Lafarge
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt