chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Koncepcja projektu Domu Rzeczywiście Pasywnego

Koncepcja projektu Domu Rzeczywiście Pasywnego

25.07.2018
Maciej Sempiński stworzył koncepcję projektu Domu Rzeczywiście Pasywnego. W każdej z kolejnych realizacji projektu ważną rolę odgrywają produkty FS ARBET – PARKING Expert oraz Fasada GRAFIT.

Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet
Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

Innowator, opracowując swój projekt, szukał – jak sam to definiuje – „styropianu który wiele potrafi”. Tym pojęciem określał na własny użytek styropian wyprodukowany w dużych płytach o powierzchni 1000×4000 mm, który ponadto posiadałby korzystną lambdę, dużą odporność na obciążenia i najlepszą możliwą cenę. Zainteresował się produktami ARBETu ze względu na odpowiedni parametry oraz na możliwości produkcyjne Fabryki. Stosowane obecnie rozwiązanie zostało wypracowane we współpracy z kierownikiem zakładu FS ARBET w Gostyniu, Pawłem Piotrowskim.

Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet
Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

Właściwe funkcjonowanie Domu Rzeczywiście Pasywnego zapewnia odpowiednio przygotowany grunt pod budynkiem i prawidłowo ocieplona płyta fundamentowa, która daje osłonięcie gruntu od warunków zewnętrznych. Pierwszy dom został posadowiony na płytach HYDROPIANu, kolejne na płytach PARKING EXPERT. Takie rozwiązanie podnosi gradient temperatury z wnętrza ziemi tuż pod płytą fundamentową i utrzymuje temperaturę na stałym poziomie. Energię cieplną kumuluje płyta oraz ściany – zaizolowane Fasadą GRAFIT.

Obecnie Maciej Sempiński nadzoruje powstawanie kolejnego Domu Rzeczywiście Pasywnego – tym razem w Goleniowie. Budowa jest już na etapie konstruowania dachu. Ocieplenie zaplanowane jest na wrzesień.

Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet
Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

Zdjęcia pokazują dotychczasowe etapy pracy. To dom przeznaczony dla dwóch pokoleń, duży, długość 30 m. Koszty ogrzewania powietrza i wody do celów gospodarczych nie powinny przekroczyć 100 zł miesięcznie. Wg pomiarów Macieja Sempińskiego w istniejącym już i zamieszkałym na stałe domu o powierzchni 100 m2 dobowe zużycie energii elektrycznej do ogrzewania budynku i wytwarzania ciepłej wody użytkowej to 3,5 kWh/d za kwotę 1,65 zł.

REKLAMA:

Osoby ogrzewające domy tradycyjnie w sezonie grzewczym muszą liczyć się z wysokimi wydatkami na prąd, gaz, drewno lub węgiel. Intensywne grzanie oznacza nie tylko wzrost kosztów na utrzymanie domu, ale i często zanieczyszczenie powietrza. Tymczasem budując w oparciu o koncepcję projektu Domu Rzeczywiście Pasywnego otrzymujemy dom w pełni przyjazny dla środowiska i bardzo tani w utrzymaniu.

Autor: Arbet - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Arbet
Nowości z firmy Arbet
Czytelnia firmy Arbet
Poradnik firmy Arbet
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt