chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Wielki Finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych!

Wielki Finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych!

19.06.2018
W dniach 12-14 kwietnia w Zielonej Górze odbył się Finał Centralny XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, w którym udział wzięło 82 uczestników z 41 szkół o profilu budowlanym z całej Polski. Organizatorem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Chemia budowlana - Fot. PPG Deco
Fot. PPG Deco
Chemia budowlana - Fot. PPG Deco
Fot. PPG Deco

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych jest konkursem tematycznym związanym z wiedzą budowlaną. Organizowana od 1987 roku, stanowi kontynuację Turnieju Wiedzy, który powstał z myślą o uczniach ze średnich szkół budowlanych.

Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań branżą budowlaną oraz zachęcanie uczniów do dalszego kształcenia się na studiach wyższych na kierunkach budowlanych. Konkurs promuje też nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne oraz inicjuje pozytywne współzawodnictwo między szkołami. Po raz kolejny, jednym ze Sponsorów Generalnych wydarzenia jest Akademia Techniczna PPG Deco.

REKLAMA:


Droga do finału była dużym wyzwaniem, uczestnicy wzięli udział w eliminacjach szkolnych, które odbyły się w listopadzie w ubiegłym roku oraz w zawodach okręgowych w maju tego roku.

Tegoroczni zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostali wyróżnieni przez Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej specjalnymi medalami z limitowanej serii Mennicy Polskiej.

Poniżej najlepsza trójka uczestników:


Laureat I miejsca – Myszor Mariusz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie,
Laureat II miejsca – Wilim Mateusz z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu,
Laureat III miejsca – Wójcik Bartłomiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli.

Zwycięzcy nie tylko otrzymali medale, dyplomy czy nagrody rzeczowe od sponsorów, ale przede wszystkim, dzięki olimpiadzie otrzymali szansę na kontynuowanie dalej naukę na najlepszych polskich uczelniach. Główną nagrodą w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych jest indeks na studia techniczne na każdej uczelni w Polsce.

Jak co roku, wyróżniono także szkoły. Miejsce I w rankingu szkół w Finale Centralnym zdobył Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu. Na miejscu II i III uplasowały się kolejno Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. Prof. Józefa Tischnera w Limanowej oraz Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.

Autor: PPG Deco Polska Sp z o.o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy PPG Deco P
Nowości z firmy PPG Deco Polska Sp z o.o.
Czytelnia firmy PPG Deco Polska Sp z o.o.
Poradnik firmy PPG Deco Polska Sp z o.o.
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt