chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Fachowcy od układania płytek poszukiwani

Fachowcy od układania płytek poszukiwani

24.08.2017
O niesłabnącej popularności płytek ceramicznych świadczy fakt, że można je znaleźć właściwie w każdym polskim mieszkaniu i domu. Dobrze dobrane i starannie ułożone płytki są nie tylko funkcjonalne, ale też potrafią nadać wnętrzom niepowtarzalny klimat. Nic więc dziwnego, że fachowcy zajmujący się układaniem płytek są jednymi z najczęściej poszukiwanych specjalistów od prac wykończeniowych.

Chemia budowlana - Fot. Oferteo
Fot. Oferteo
Serwis Oferteo.pl, łączący w czasie rzeczywistym osoby poszukujące towarów i usług z ich dostawcami, zbadał zapotrzebowanie na płytki oraz na układających je fachowców. Według raportu układanie płytek to jedna z prac, bez której trudno jest wyobrazić sobie przeprowadzenie remontu mieszkania. Płytki są oczywiście także niezbędne podczas wykańczania nowego mieszkania. – Fachowcy zajmujący się tego rodzaju pracami należą do najczęściej poszukiwanych na rynku – mówi Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl. – To sprawia, że wielu z nich ma zarezerwowane nawet odległe terminy. Planując remont, powinniśmy ze znacznym wyprzedzeniem znaleźć fachowca, który będzie odpowiedzialny za ułożenie płytek w naszym domu lub mieszkaniu.
Chemia budowlana - Źródło Oferteo
Źródło Oferteo

Glazura i gres na topie
Według analizy Oferteo.pl w ciągu ostatniego roku najpopularniejsze były płytki glazurowe, które wybierało 36% ankietowanych. Tylko o 1 punkt procentowy mniej wskazań padło na płytki gresowe. W porównaniu do badania z ubiegłego roku oba rodzaje płytek zamieniły się miejscami, ale ich największa popularność, w porównaniu do pozostałych rodzajów, nie budzi żadnych wątpliwości. Na kolejną w zestawieniu terakotę padło 16% wskazań, zaś 7% odpowiedzi dotyczyło innego rodzaju materiału. Z kolei 6% badanych jeszcze nie wiedziało, na który rodzaj płytek się zdecydować.
Najczęściej w łazience i kuchni
Chemia budowlana - Źródło Oferteo
Źródło Oferteo

Nie jest zaskoczeniem, że jako pomieszczenie, w którym mają pojawić się płytki, najczęściej wskazywane są łazienka i kuchnia. Płytki są w tych miejscach niezastąpione zarówno jako materiał na podłogę, jak i na okładzinę ścienną. Warto przy tym pamiętać, że płytki opisane przez producenta jako ścienne nie będą dobrze sprawdzać się na podłodze, a także o tym, żeby w zależności od pomieszczenia dobierać płytki antypoślizgowe i w odpowiedniej klasie ścieralności. Z kolei osoby, które planują wyłożenie płytkami taras lub balkon, powinny pamiętać, że muszą wybrać materiały mrozoodporne.
Chemia budowlana - Źródło Oferteo
Źródło Oferteo

Ankietowani przez Oferteo.pl najczęściej wskazywali, że chcieliby wykonać prace w jednym pomieszczeniu (54% odpowiedzi). Co ciekawe, 14% przewiduje układanie płytek w czterech i więcej pomieszczeniach.
Chemia budowlana - Źródło Oferteo
Źródło Oferteo

Fachowcy pilnie potrzebni
Zdecydowana większość osób biorących udział w badaniu chce rozpocząć prace jak najszybciej i poszukuje ekipy, która mogłaby się ich podjąć w najkrótszym możliwym terminie (58%). Prawie co czwarty badany planuje rozpoczęcie prac w ciągu miesiąca. Tylko 2% ankietowanych poszukuje wykonawcy z przynajmniej trzymiesięcznym wyprzedzeniem.

Metodologia badania
Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 2200 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 30 czerwca 2017 r. przez użytkowników poszukujących fachowców układających płytki.
Autor: oferteo - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy oferteo
Nowości z firmy oferteo
Czytelnia firmy oferteo
Poradnik firmy oferteo
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt