chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Jak poprawnie zaprojektować izolację cieplną ścian według zmian od 2017?

Jak poprawnie zaprojektować izolację cieplną ścian według zmian od 2017?

03.11.2016
Aby poprawnie zaprojektować izolację cieplną ścian, należy wziąć pod uwagę planowaną izolacyjność cieplną przegrody oraz wymagania obowiązujących przepisów budowlanych, zawartych w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Chemia budowlana - Fot. Fabryka Styropianu Arbet
Fot. Fabryka Styropianu Arbet
Ostatnie zmiany w powyższym rozporządzeniu, obowiązujące od 1 stycznia 2014 r., są konsekwencją wdrożenia w Polsce dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/31/UE z dnia 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Nowoprojektowane budynki muszą spełniać jednocześnie wymagania co do maksymalnego rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną (wskaźnik EP) oraz co do minimalnej izolacyjności termicznej przegród (współczynnik UC). Obie wartości (EP oraz UC) są coraz bardziej rygorystyczne, a zmiany przewidziane są do 2021 r.

Od stycznia 2017 r. wartość współczynnika UC(max) dla ścian będzie wynosić 0,23 [W/m2K]. Wiąże się to z koniecznością stosowania płyt styropianowych o większej grubości lub o niższym deklarowanym współczynniku przewodzenia ciepła. Możliwe jest również łączenie obu wariantów, zwłaszcza w przypadku domów energooszczędnych i pasywnych.
REKLAMA:


Przy stosowaniu podstawowych odmian płyt styropianowych, produkowanych przez Fabrykę Styropianu ARBET, w celu spełnienia wymagań w zakresie współczynnika UC(max), powinien nastąpić wzrost grubości płyt, o 1 cm dla odmiany fasada EXPERT i fasada GRAFIT oraz o 2 cm dla odmiany fasada CLASSIC.

Autor: Arbet - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Arbet
Nowości z firmy Arbet
Czytelnia firmy Arbet
Poradnik firmy Arbet
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt