chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Uszczelniacze

Czytaj więcej chemia budowlana - Jak elastycznie uszczelnić dach, taras i posadzkę?
sposób wyświetlania:
Uszczelniacze - poradnik

Coraz chłodniejsze dni przypominają nieuchronnie: to ostatnia chwila, aby zadbać o dobrą „kondycję” nie tylko domu, ale też altan, wiat czy ogrodowych tarasów.

Płyty wielkoformatowe zachwycają zarówno swoją wielkością, jak i grubością materiału. Największe produkowane są w wymiarach nawet 100x300 cm, a najcieńsze mają zaledwie 3,5 mm grubości. Ze względu na znaczne gabaryty i ciężar ich układanie jest jednak trudniejsze niż w przypadku płytek o standardowych wymiarach.

Decydując się na renowację lub modernizację balkonu, kluczowym etapem prac jest ocena stanu płyty balkonowej i nośnych elementów budowlanych. Wpływ czynników atmosferycznych podczas wieloletniej eksploatacji, błędy wykonawcze oraz przyczyny związane z technologią produkcji mogą prowadzić do pękania i odspajania się betonu w konstrukcjach płyt wspornikowych, parapetów czy balustrad.

Elewacja domu podlega znacznie silniejszym oddziaływaniom niż powierzchnie wewnątrz poszczególnych pomieszczeń. Zależy nam przy tym, by jak najdłużej pozostawała ona atrakcyjna wizualnie, pełniąc jednocześnie funkcje ochronne. Dlatego kolor, połysk czy faktura to jedynie fragment listy elementów, na które warto zwrócić uwagę, przygotowując się do wymalowania ścian zewnętrznych.

Zabieramy się do położenia płytek na balkonie. Co nas czeka?

Ważne jest, by prace uszczelnieniowe były wykonane precyzyjnie, starannie i właściwie, ponieważ jest to podstawowy warunek uzyskania oczekiwanej, optymalnej ochrony.

Do termoizolacji potrzebny jest odpowiedni produkt, który sprosta specyficznym warunkom panującym wokół kominka...

Kiedy temperatura za oknem spada, automatycznie idą w górę nasze rachunki za energię. Niespecjalnie chce nam się wówczas ruszyć z domu – zamiast tego chętnie siedzimy w wannie z gorącą wodą, przed telewizorem czy komputerem, podgrzewając sobie w międzyczasie ciepłe napoje i przekąski...

Nieszczelna kabina prysznicowa czy może przestrzeń między kafelkami a zlewem, do której wlewa się woda, powodując powstawanie pleśni i grzybów?

Na rynku znajdziemy różne rodzaje silikonów. Dokonując zakupu pamiętajmy, by wybrać ten, przeznaczony dokładnie do prac, które chcemy nim wykonać.

Źle zamocowany parapet skutkować będą nie tylko stratami ciepła, ale również zawilgoceniem murów koło okna, kruszeniem tynku, przeciekaniem wody i powstawaniem pleśni.

Aby podłoga mogła cieszyć pięknym wyglądem przez długie lata, ubytki te należy zaszpachlować przy pomocy odpowiedniego preparatu wypełniającego.

Uszczelnianie po wewnętrznej stronie budowli jest środkiem zastępczym, jeśli inne uszczelnienie z przyczyn technicznych lub ekonomicznych przyczyn jest niemożliwe...

Prawidłowy montaż okna ma kluczowy wpływ na zachowanie przez nie parametrów energooszczędności...

UZIN PE 630, który daje możliwość zamykania szczelin i gruntowania podłóg drewnianych w jednym cyklu roboczym...
Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_uszczelniacze' doesn't exist