chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » uszczelniacze » Kit do parkietu Soudal

Kit do parkietu Soudal

22.11.2010
Piękna drewniana podłoga jest zawsze w modzie. Jednak nawet najładniejszy parkiet z wiekiem zmienia swój wygląd. Intensywne użytkowanie, zmiany temperatury i wilgotności – powstają nieestetyczne szczeliny, w których dodatkowo zbiera się kurz i brud. Aby móc ponownie cieszyć się urokiem drewnianej podłogi nie musimy jej wymieniać… wystarczy trochę pracy i odpowiednie produkty by przywrócić jej estetyczny wygląd.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Podłoga to ważny element aranżacji domowego wnętrza. Drewniany parkiet oprócz niewątpliwych walorów wizualnych, nadaje pomieszczeniu wyjątkowy klimat. Ciepłe w odbiorze drewno sprawia, że nawet duże przestrzenie nabierają przytulności. Jednak nawet w najlepszej jakości parkiecie z biegiem lat mogą się pojawić szczeliny. Pod wpływem zmian wilgotności ich szerokość może się zmieniać nawet o 200%. W praktyce oznacza to, że prawie niewidoczne przerwy pomiędzy „deskami” o szerokości 1 milimetra, mogą osiągnąć szerokość aż 4,5 milimetrów. Szpecące podłogę szczeliny łatwo ulegają zabrudzeniu – co dodatkowo obniża walory parkietu. Aby temu zapobiedz luki między rozeschniętymi deskami powinniśmy wypełnić kitem do parkietu. W tym celu możemy wykorzystać kit do parkietu firmy Soudal - dostępny w postaci gotowej do użycia pasty jest niezwykle łatwy w aplikacji.

REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Zanim jednak wypełnimy szczelinę masą uszczelniającą musimy odpowiednio przygotować podłoże. Szczelinę w miarę możliwości należy oczyścić usuwając kurz i brud, dbając jednocześnie o to by nie uszkodzić lakieru. Podłoże musi być suche i wolne od zanieczyszczeń (kurz, brud, pozostałości starego szczeliwa). Końcówkę kartusza można obciąć na różnej wysokości – w ten sposób uzyskując grubsze lub cieńsze pasmo wyciskanego kitu. Wypełnienie wyrównuje my mokrym palcem i pozostawiamy do wyschnięcia.

Po utwardzeniu kit pozostaje trwale elastyczny, co gwarantuje wytrzymałość utworzonej spoiny pomimo „pracy” drewna. Kit do parkietu marki Soudal po utwardzeniu nie wymaga szlifowania. Bez obaw o uszkodzenie lakieru może być stosowany do naprawy polakierowanej podłogi. Można go również zastosować do wypełniania szczelin w nowym parkiecie – masa daje się malować, przyjmuje kolor lakieru do parkietu. Kit do parkietu Soudal nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników i jest bezwonny – nie wymaga długotrwałego wietrzenia, dzięki czemu nawet zimą możemy pokusić się o poprawę wyglądu naszej podłogi.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal

Produkt:


Kit do parkietu Soudal dostępny w kolorach: brzoza, buk, dąb, sosna, klon/jesion, wiśnia/olcha, mahoń.
Kartusz 310ml – cena: około 8 zł

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt