chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » uszczelniacze » Taśma uszczelniająca

Taśma uszczelniająca

25.04.2009
Wzmocnić słabe punkty dachu – Taśmy Uszczelniające Dekarskie Tytan Professional

Dach tylko z pozoru stanowi jedną całość. W rzeczywistości składa się z kilku warstw, które pełnią funkcje ochronne. W polskich warunkach wystawiony jest na zmienne, czasem gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Z tego powodu jego fachowe wykonanie ma kluczowe znaczenie dla wygody i bezpieczeństwa mieszkańców domu.


REKLAMA:


Chemia budowlana - Taśma uszczelniająca
Położenie dobrej jakości pokrycia dachowego np. dachówki to tylko połowa sukcesu. Właściwe zabezpieczenie miejsc newralgicznych, narażonych na próby przedostania się wody np. krawędzi pokryć dachowych, połączeń ze świetlikami okiennymi czy miejsc przejść przez połać dachu kominów wentylacyjnych, to warunek niezbędny, aby dach spełniał swoją funkcję.
Profesjonalnie wykonane obróbki tych miejsc przy użyciu wysokiej klasy specjalistycznych materiałów, to pewność solidnego i szczelnego dachu nad głową. Do takich zastosowań dekarze bardzo często wybierają bitumiczne samoprzylepne taśmy uszczelniające, będące uzupełnieniem lub stosowane w zastępstwie obróbek blacharskich.

Zabezpieczone otwory w dachu
Kładzenie membrany, a w szczególności jej szczelne łączenie z elementami dachu, takimi jak kominy i okna połaciowe, jest jednym z trudniejszych etapów prac montażowych na dachu.
Styk podstawy kominowej z membraną jest wysoce narażony na infiltrację wody. Na komin spływają bowiem przecieki powstałe ponad nim a w sezonie zimowym od strony połaci gromadzi się topniejący śnieg. Komin jest jednocześnie trudny w uszczelnianiu ze względu na szerokość elementu i potrzebę nacinania folii przy narożach. Najlepiej przykleić folię do komina za pomocą taśmy.
Do tego typu zastosowań przeznaczone są specjalne szczeliwa, jak samoprzylepna Taśma uszczelniająca dekarska Tytan Professional na bazie bitumu i aluminium. Doskonale przylega do większości materiałów budowlanych, stanowiąc wodoszczelne, wytrzymałe i odporne na mróz zabezpieczenie. Warstwa aluminium pokrywająca taśmę stanowi dodatkowe zabezpieczenie połączenia przed promieniowaniem UV. Wysoka odporność taśmy na starzenie zapewnia długoletnią trwałość uszczelnienia.
Taśmy uszczelniające dekarskie Tytan Professional znajdują swoje zastosowanie także przy wszelkich naprawach i uszczelnianiu szpar, szwów, pęknięć, rozerwań oraz przecieków pokryć dachowych, rynien i rur spustowych. Świetnie sprawdzają się do szybkich napraw dekarskich, także w niższych temperaturach i ulegają samowulkanizacji tworząc szczelne połączenie. Mają wysoki zakres wytrzymałości termicznej od -40°C do +100°C, a bogata gama kolorystyczna umożliwia dobranie taśmy do barwy pokrycia dachu.

Producent: Selena SA
Taśma uszczelniająca dekarska Tytan Professional cena brutto:
- szerokość 75 mm, długość 10 m: ok. 34 zł
- szerokość 100 mm, długość 10 m: ok. 43 zł
- szerokość 150 mm, długość 10 m: ok. 59 zł
- szerokość 200 mm, długość 10 m: ok. 87 zł
- szerokość 300 mm, długość 10 m: ok. 128 złAutor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.4)

Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt