chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » uszczelniacze » Klejenie z Soudalem

Klejenie z Soudalem

20.12.2008
Chemia budowlana - Super klej Soudal ma postać gotowej do użycia pasty, którą możemy używać przez długi czas. fot.Soudal
Super klej Soudal ma postać gotowej do użycia pasty, którą możemy używać przez długi czas. fot.Soudal
Chcesz odnowić swoją kuchnię, bez angażowania dużych środków finansowych i ekipy remontowej? Postaw na wymianę glazury, dzięki której zyska ona zupełnie inny wygląd. Stosując klej firmy Soudal samodzielnie przykleisz płytki w łatwy i szybki sposób.


Czasem wystarczy tylko zmiana koloru ścian, zasłon czy dywanu by wnętrze nabrało nowego, świeżego wyglądu. Nie trzeba ekipy fachowców i totalnego remontu, by odmienić mieszkanie. Również w kuchni dzięki nowoczesnym produktom wiele rzeczy możemy zrobić sami – np. położyć nową glazurę.
REKLAMA:


Z Super klejem Soudal wszystko się uda


Super klej do glazury i terakoty Soudal to gotowy produkt, którego możemy użyć dokładnie tyle, ile akurat potrzebujemy. Resztę przechowujemy w szczelnie zamkniętym pojemniku. W ten sposób możemy przeprowadzać remont wtedy, kiedy pozwoli nam na to czas, na przykład po pracy czy podczas weekendów. Bez pośpiechu możemy układać płytki, nie martwiąc się o to, że klej zaschnie. Z Super klejem Soudal można także układać nowe płytki na stare. Nie musisz ich skuwać. Wystarczy starą warstwę glazury oczyścić z kurzu oraz tłuszczu, nałożyć na nią warstwę kleju i na tak przygotowaną powierzchnię kłaść nowe płytki.


Chemia budowlana - Klejenie z Soudalem

Zrób to sam


„Super klej do glazury i terakoty jest bardzo łatwy w stosowaniu. Podłoże przeznaczone pod płytki oczyszczamy z tłuszczu i wszelkich zanieczyszczeń. Jeśli mamy do czynienia z podłożem bardzo nasiąkliwym, pokrywamy je wstępnie warstwą kleju lub środkiem gruntującym. Klej nakładamy szpachlą
o zębach 4-5 mm. Zastosowanie szpachli o zalecanym rozstawie zębów pozwala uzyskanie odpowiednio cienkiej warstwy kleju, która łatwiej odparowuje wodę i szybko wiąże. Fugowanie można rozpocząć po upływie 24 godzin, a w przypadku kładzenia płytki na starą płytkę – po 48 godzinach. Po skończeniu pracy, narzędzia czyścimy wodą”
– radzi Andrzej Chromiak z firmy Soudal.

Chemia budowlana - Super klej do glazury i terakoty Soudal. fot.Soudal
Super klej do glazury i terakoty Soudal. fot.Soudal

Typowy klej …


… do glazury, to sucha zaprawa, którą należy połączyć z wodą. Składniki te trzeba wymieszać w określonych proporcjach, używając do tego mieszadła zamocowanego w wiertarce elektrycznej. Gdy uzyskamy jednolitą konsystencję, zaprawę odstawiamy na kilka minut, a następnie ponownie mieszamy. W trakcie prac zaprawę trzeba często mieszać, ponieważ dosyć szybko gęstnieje. Natomiast już po kilku godzinach, gdy całkowicie zastygnie, nadaje się tylko do wyrzucenia. Zaprawa utwardza się wstępnie ok. 3 godzin, więc jeśli czas naszej pracy będzie wynosił ok. 6 godzin, musimy podzielić ją na dwie części. Każdą przygotowujemy tuż przed rozpoczęciem kolejnego etapu pracy. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne układanie płytek z pewnością czynność ta zajmie nam więcej czasu niż wykwalifikowanej ekipie fachowców. Zainwestujmy więc w środek, z którym nie będziemy musieli się spieszyć i spokojnie odnowimy kuchnię płytka po płytce. Z myślą o m.in. zwolennikach samodzielnych remontów, firma Soudal stworzyła Super klej. Ma on postać gotowej do użycia pasty, którą możemy używać przez długi czas. Cechuje się także dużą siłą spajania i jest całkowicie niepalny. Może być stosowany do powierzchni poziomych i pionowych, a także do ogrzewania podłogowego. Przyklei płytki do tynku, betonu, kamienia, ceramiki, szkła, drewna, płyt gipsowych i drewnopochodnych.
Chemia budowlana - Klejenie z Soudalem
Długie zimowe wieczory powodują, że częściej przebywamy w domu. Przytulny i ciepły staje się wtedy wyjątkowo kuszącą ofertą na spędzanie wieczorów ze znajomymi bądź rodziną. Warto więc się na nie przygotować i odnowić wygląd naszego mieszkania zaczynając od kuchni – serca domu.

Dostępne opakowania:


Kartusze 310 ml – 12-13 PLN
Pudełko 1 kg – 15-17 PLN
Wiadro 5 kg – 47-50 PLN
Wiadro 15 kg – ok. 100 PLN

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.8)

Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt