chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Układamy wykładzinę elastyczną
artykuł wprowadzający
Podłoga, to element pomieszczenia najbardziej narażony na ścieranie, zabrudzenia, czy długotrwałe obciążenia. Z tego też względu, materiał zastosowany do jej wykończenia powinien być trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i łatwy do utrzymania w czystości. Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się jednak wykładziny elastyczne, chętnie stosowane zarówno w mieszkaniach i domach prywatnych, jak i w obiektach użyteczności publicznej.

ADESILEX G19 (PVC, guma, linoleum)

Dwuskładnikowy, odporny na wodę klej poliuretanowy do klejenia wykładzin z PVC i sportowych na zewnątrz i wewnątrz budynku.

  właściwości  

Adesilex G19 jest dwuskładnikowym klejem składającym się z polimeru poliuretanowego, składnika A i specjalnego utwardzacza, składnik B. Mieszając dokładnie oba składniki otrzymuje się jednorodna masę o konsystencji kremu łatwo rozprowadzaną przy pomocy szpachli zębatej. Po zakończeniu procesu wiązania. Utwardzania (ok. 24 godz.), który jest wynikiem reakcji chemicznej, nie powodujący odkształceń, nie prowadzi do kurczenia się Adesilex G19 staje się elastyczny i odporny na wilgoć, wodę, ciepło, zjawiska atmosferyczne, dającym doskonale rezultaty w układaniu prawie wszystkich materiałów stosowanych powszechnie w budownictwie.

  zastosowanie  

Wysokiej jakości, niezawierający rozpuszczalników, dwuskładnikowy klej poliuretanowy do odpornego na wodę klejenia wykładzin z PVC, gumy i linoleum na powierzchniach chłonnych i nienasiąkliwych na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Szczególnie nadaje się do klejenia wykładzin na powierzchniach, które będą mocno obciążone oraz do przyklejania wykładzin gumowych i sportowych.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie: pojemniki 10, 5 i 2 kg.
Podłoża muszą być jednolicie suche, równe, odporne na ściskanie, wolne od kurzu, wolnych części, farb, tłuszczu, rdzy, śladów gipsu, wszelkich substancji, które mogą mieć wpływ na przyczepność wykładziny do podłoża. Podłoża nie mogą być spękane. Wilgotność względna powinna wynosić max 2,5 – 3% przy podłożach cementowych; a przy podłożach anhydrytowych i gipsowych max 0,5%. Należy upewnić się czy podłoże jest odpowiednio zabezpieczone przed dostępem wilgoci.
Wybór szpachli powinien być uzależniony od rodzaju spodu wykładziny. Rozprowadzać klej tworząc jednolitą warstwę na powierzchni, na której może zostać umocowana wykładzina w ciągu 60 min przy temp. +23°C (czas zależy od temperatury otoczenia i podłoża).
- Nie stosować na podłożach nie zabezpieczonych przed podciąganiem wilgoci
- Nie układać posadzek i wykładzin na mokrym betonie (wilgotność względna nie powinna przekraczać 3,0%)
- Nie układać wykładzin na świeżym asfalcie
- Nie układać na podłożach bitumicznych, na których możliwe jest wydzielanie się oleju.
Konsystencja: składnik A: gęsta pasta, składnik B: płynna.
Kolor: składnik A: beżowy, czerwony, zielony lub czarny; składnik B: jasnożółty.
Zapalność: nie.
Proporcje mieszania: składnik A: składnik B = 94:6.
Czas przerabiania: 50-60 minutes.
Temperatura stosowania: od +10°C do +30°C.
Czas schnięcia otwartego: 1 godzina.
Czas wiązania: 9 godzin.
Ruch pieszy: po 12–24 godzinach.
Pełne obciążenie: po 3 dniach przy temperaturze +23°C.
Przechowywanie: 24 miesiące.
Nakładanie: pacą zębatą.
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Układamy wykładzinę

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt